Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

 

jakieś niezależne wiarygodne źródło? 2,2" to mało (choć w moją sarnę też wchodzi raptem "cienkie" 2,25 i jakoś daję radę)

Info od BikePark. Jestem w posiadaniu foty rzeczonej ramy z opona 2.1. RaRa 2.25 to absolutny max jaki tam wlezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Gabor w BikeParku ma już wooda?
Dziwne założenie producenta (lub bardziej niedopatrzenie) bo to rama nie ścigancka i nawet "chude niemieckie" 2,4" powinno w taką ramę wchodzić. No cóż, cena niezła, wygląd niezły ale wszystkiego mieć nie możemy w jednym pakiecie jak widać (znów wygrał gienek?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wątek jest o stali to pozwolę sobie wrzucić tutaj małe info odnośnie zębatek z nierdzewki o których była mowa jakiś czas temu w innym wątku ;)

Jak na razie udało się zrobić 2 sztuki 32t BCD104 a jutro na maszynę leci 32t BCD94 dla kolegi Ivana :) Waga to skromne 96g ;)

Jedną sztukę wrzuciłem do siebie, zrobiłem parę km i działa to idealnie. Druga sztuka czeka na kogoś kto chciałby okrasić swój stalowy rower odpowiednią zębatką ;)

Zdjęcia w większej rozdzielczości : http://www.pinkbike.com/u/thor07/album/CNC/

 

p3pb12040697.jpg   p3pb12040702.jpg

 

p3pb12040703.jpg   p3pb12040705.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ło Kolego!!!! Jestem pod wrażeniem.....
A byłem ciekaw co tam na frezarni... ;)
96 gramów żywej stali.. nieźle nieźle.... wpisujemy na listę zakupów...?

Oczywista pojawia się pytanie o cenę, oraz szanse na odrobinę indywidualizmu (czy to w ilości zębów, BCD czy montażu bezpośredniogo do korb)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mocowaniem da się wszystko ustali ;) Jak na razie mam przyrządy do 4x104, 5x94, 5x110. Żeby zrobić mocowaną bezpośrednio do korby to musiałbym mieć korbę do przymiarki, zrobić nowy przyrząd do frezowania no i wtedy cena byłaby wtedy "trochę" wyższa niż standardowych, no chyba że ktoś zamówi większą ilość.

A co do ceny to za mniejsze (bcd94 30t-36t, bcd104 32t-38t, bcd 110 34t-38t) byłoby jakieś 150zł, a za większe rozmiary +25zł.

To co ? komu sztukę z pierwszego frezowania ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Inny, inna średnica, inny wielowpust. Ale spokojnie-jak by co - dostałbyś porządny "szkic" w dwg.
Trochę szkoda, że teraz się pokazałeś bo dokładnie na dniach; do przełaju kupiłem nowe kółko 36z (alu-tfu!) a polerowanego xtra zastąpiłem 970 z szarym blatem :/
No ale sam od siebie będę sobie kombinował jak by tu dać zarobić Koledze z forum ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę jaki pikny zembatek! A czy podjąłbyś się zrobieniu takowego ale pod pająka sramowego? Mógłbym podesłać Ci pajączka, samej korby raczej nie bardzo gdyż będzie w użyciu...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazafaza, dałoby się zrobić, ale zębatka byłaby bez offsetu. Niestety żeby zrobić offset wzorem z innych zębatek trzeba by bardzo dużo materiału skrawać, a niestety nierdzewkę obrabia się strasznie powoli jeżeli porównamy ją do alu i w związku z tym cena za zębatkę byłaby z kosmosu...

W razie gdyby ktoś miał jakieś pytania to zapraszam na PW lub maila ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

.. dlaczego nieśmiertelnego octalinka zamieniasz na hollowtecha 2 ???

No właśnie dlatego, że octalinkowi daleko było do nieśmiertelności :( A dostęp do kolejnych jest coraz to trudniejszy lub droższy. Nawet sobie wynalazłem na bazie BMXowychowych pakietów euro pod oś22mm sposób na rozwiązanie problemu... ale chyba jestem już zmęczony tym wszystkim. Teraz zakładam hollotwecha którego kupię nawet w lidlu :D i mam z głowy...

Obręcze niezłe, ale teraz gdy wyszły nowe, lekkie i "nie wąskie" modele dt osobiście wolałbym spróbować szwajcarskiego sera ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...