Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Takie zapisy muszą być, mniemmam że mają gotowce do pomalowania oklejenia ale te wymienione większe marki to chyba zlecają wykonanie wg swojego projektu/specyfikacji materiałowej.

Fajny filmik, ciekawe który to kitajec wykonał moją ElMariachi ;-).

I mam nadzieję że dopasowanie rozstawu tylnych widełek nie było robione jak w minucie 5.30 ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo całkiem ciekawie! To jak: pisać list i słać w Tajwan? Dajcie podpowiedzi(priv?) co chcemy wiedzieć i skleję coś z pomocą zaprzyjaźnionej wróżki ze skośnej dzielnicy...

 

Tak na pierwszy ogień:

 

- minimalna ilość sztuk/rozmiarów/modeli

- malowanie(bez lakieru/z lakierem/z logiem Maxway/bez loga i jakie wtedy są koszty)

- płatność

- gwarancja

 

Pytanie o ramy custom'owe chyba można odpuścić ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Koledzy, chyba wcześniej spodziewalibyście się stalówki z Czech, Słowacji, Rosji (choć tu raczej tytan) ba.. z Francji, ale co powiedzie na rower z rodzinnych stron naszego kolegi Gabora?
Ladies& Ladies... znana i popularna Scespel wypuszcza swojego 29erowca w stali, tak koło wiosny 2015.
Woodlands Expert 29er
10352992_696355973797024_793266589984649

10403669_696356030463685_216786697121267

10847861_696356150463673_65674158103862910407877_696355977130357_796622630675181

Przyznajcie, że detaliki jak tłoczone (frezowane?) logo na sterówce czy hakach cieszą oko.
Wg zapowiedzi firmy 3 rozmiary S,M,L, ogon 418(!) - 431, fejsco szog (chyba kąt sterówki hehe) 70,6*, górna rura dla M - 608, sterówka 110mm. O stali napisali tylko, że cr-mo.
Można by rzec - i o co wielkie halo?
Ano..jeżeli cena tej ramy będzie utrzymana na podobnym poziomie jak ich ostrokołowe (choćby wersje cr-mo) to mamy ciekawego konkurenta on-ona, może nie ceną ale wykończeniem. A dla tych co im język kołkiem stoi lub nie lubią zamawiać zagramanicą - nasz Gabor i jego poznański sklep Bike Park jest przedstawicielem SCESPELA. I jak sami piszą - nie mogą doczekać się tej ramy.  :)
Panowie- alleluja!? (a w tle ognie sztuczne i muzyka LocomotivGT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

 

To to samo co tu:

http://bikemag.hu/magazin/hirek/csepel-woodlands-es-royal-2014-es-ujdonsagok-az-eurobike-kiallitason

csepel_woodlands_expert_cro_mo_29_2013_e

Bo niby takie podobne a nie takie samo :)

csepel_woodlands_expert_cro_mo_29_2013_e

 

 

W takim "malowaniu" jak w proto bym przygarnął ;):D

csepel_royal_xxxx_papucs_2013_eurobike_2

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak by gadać o kłuciu to prowadzenie linek pod górną-ani powiesić leniwca  ani nosić na ramieniu :(

A zaraz pewnie dorzuci ktoś o hakach, że takie do tyłu, nie jak u salsy itd ...

 

No z hakami zanim dowiosłowałem do Twego posta dokładnie tak sobie pomyślałem, w dużym kole zwłaszcza to nienajlepsze rozwiązanie czego sam doświadczyłem ale z małym już nie miałem żadnych problemów.

Ja bym dorzucił szerszą jadnak sterówkę od dołu, linki sa ok, nosić podnosić się da to zależy tylko od umiejscowienia mocowań, górą są wg mnie brzydsze i przeszkadzają np. przy niektórych upadkach - ja już sobie kiedyś tak ładnie pojechałem krokiem akurat do przednich stopów ;-) a i oprzeć się dupą o ramę pod budką z piwem jest mniej przyjemnie ;-)

Strasznie zamęczyli też te okolice gięć dolnych tylnych wideł za oponą.

A co do przerzutki przedniej na hak to jest to wg mnie genialne rozwiązanie - super się przerzutkę ustawia/reguluje a jak kogoś razi kloc to jak w Salsie można dodawać do ramy przykręcany adapter wspawując tylko mocowanie pełnego pancerza na podsiodłówce:

 

http://www.cyclequestsd.com/product/problem-solvers-direct-mount-adapter-182084-1.htm

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
nosić podnosić się da to zależy tylko od umiejscowienia mocowań

niby tak, niby drobiazg... ale jak przedrzesz membrannowa kurtkę na takim drobiazgu nieprzemyślanym to zaczniesz się krzywić na podobne ;)

Mnie się wydaje, że dolne pióra tak porzeźbione, przetłoczone ze względu na ten krótki ogon. Jedni dają most odkuwkę (kona), inni frezy ( niner z tego co pamiętam), jeszcze inni blachę od strony napędu zamiast rury (Genesisi i ragley) a Ci spróbowali klasycznie, łuk a potem jep młotkiem od środka ;)

 

Mocowanie przerzutki jest ok. Tak naprawdę przy całym rowerze ginie drobnica, a dla wyznawców Kultu Ósmego Biegu przerzutka z przodu i minimum dwa blaty w Góry mogą się przydać.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

oj Stary, popatrz na spawy u 44bikesa.. ;)
Po za tym nie gloryfikujmy ryncnej roboty przy ..masówce. Nawet jeżeli to z automatu - robot będzie lepszy (niestety) i od strony technicznej nic nie ujmuje takiemu wykonaniu.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od robota spawy wychodzą praktycznie płaskie, tu widać rękę. Jeżeli to TIG, przy masówce, to musi być technika pijanego mistrza: jeden spawa, a pozostali pilnują, żeby stężenie alkohol miał na odpowiednim poziomie, bo jak się zawaha, to mu ręka drgnie w innym rytmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..no ale przeca nie zasugerujesz, że to migomat? :) TIG i jak mówisz - Zespół do Zakraplania i Koordynacji Ruchów.
Ale po prawdzie dobry zawodowy spawacz potrafi położyć spaw, że długo człowiek by się zastanawiał jak tak można (szczególnie takie miejsca jak sterówka pod górną rurą albo górne pióra od wewnętrznej strony od spodu). Niestety, z tego co wiem u nas ciężko o takiego fachura.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tofi, nie porównujmy (po raz enty) spawacza przemysłowego do takiego spawającego rurki (żeby nie przypominać czyichś słów, że rur o gr. poniżej 1mm nie da się pospawać)
Dam Ci prosty przykład - zadzwoń do jednego z naszych 3,4 najlepszych zakładów budowy ram i poproś o pospawanie ramy TIGomatem, a jak nawet się zgodzą poproś by zostawili spaw goły, nie szlifowany (widziałem takie numery).
Potem pomyśl - że to robota (nawet jak wykonają a nie wykonają wszyscy, wiem bo pytałem) najlepszych w tym kraju spawaczy ram. W takiej sytuacji robot spawalniczy wygrywa z każdym z nich. 
Wiem, że masz doświadczenie w spawaniu, zabezpieczaniu stali, pracy na szybie wiertniczym (jeżeli pamięć mnie nie myli, jak myli-przepraszam) ale jak ktoś jest zbrojarzem czy wylewa beton na budowie nie musi się znać kompletnie na wykańczaniu ścian szpachlą. 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że dolne pióra tak porzeźbione, przetłoczone ze względu na ten krótki ogon. Jedni dają most odkuwkę (kona), inni frezy ( niner z tego co pamiętam), jeszcze inni blachę od strony napędu zamiast rury (Genesisi i ragley) a Ci spróbowali klasycznie, łuk a potem jep młotkiem od środka ;)

 

no wiem, ale jak tak się przyglądnąłem swoim dolnym tylnym rułkom to jakiś ten yeboot młotkiem jest taki ładniejszy/mniejszy a ogon wcale nie dłuższy a przece już wiemy że to kitajcowe łapki ten młotek dzierżą?

 

http://www.pedalonline.com/product/salsa-el-mariachi-frame-199568-1.htm

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

oj Menthos nie kłam :)
Salsa dopiero teraz zeszła do 430 a Ci dają 418mm.
Po za tym to inna liga ram (i cen) nie oszukujmy się.
Nie jest źle, jak będzie kosztowała do 1500 będzie dobrze - w końcu jak ktoś nowy wejdzie z pytaniem "co stalowego i budżetowego" walniemu mu Inbreda i woodlandsa. I już jest wybór!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

brrrr aż mnie dreszczyk przeszedł ;) no robot tego nie spawał, nie ma jeszcze chyba maszyn z poczuciem artyzmu i sztuki abstrakcyjnej
I ta ruda (ha! co powiecie Ci co twierdzą, że "ja mam nową ramę i w ogóle") wyzierająca z Czarnej Dziury :)

Z innej beczki: śliczniutka 19" od Gienka w soczystym kolorze za 270funta (czyli po cenie mniejszej niż eccentric?): http://www.shop.18bikes.co.uk/m5b0s586p2324/GENESIS-High-Latitude-Frame-2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chyba wcześniej spodziewalibyście się stalówki z Czech, Słowacji, Rosji (choć tu raczej tytan) ba.. z Francji, ale co powiedzie na rower z rodzinnych stron naszego kolegi Gabora?

Ladies& Ladies... znana i popularna Scespel wypuszcza swojego 29erowca w stali, tak koło wiosny 2015.

 

Można by rzec - i o co wielkie halo?

Ano..jeżeli cena tej ramy będzie utrzymana na podobnym poziomie jak ich ostrokołowe (choćby wersje cr-mo) to mamy ciekawego konkurenta on-ona, może nie ceną ale wykończeniem. A dla tych co im język kołkiem stoi lub nie lubią zamawiać zagramanicą - nasz Gabor i jego poznański sklep Bike Park jest przedstawicielem SCESPELA. I jak sami piszą - nie mogą doczekać się tej ramy.  :)

Panowie- alleluja!? (a w tle ognie sztuczne i muzyka LocomotivGT)

 

Ziomki Gabora nie dawały światu stalowych 29erów, ale już rasowe asfaltówki tak.

http://www.merenyi.eu/hu/vazak/burletta

 

A tu można zamówić wedle życzenia:

http://www.kurtz.hu/?page_id=64&lang=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pracy na szybie wiertniczym (jeżeli pamięć mnie nie myli, jak myli-przepraszam)
Nie ma co przepraszać. W życiu miałem dwa szyby i obydwa przez kierownicę, a tak to tylko maszyny górnicze - takie malutkie po kilkadziesiąt metrów i takie trochę dłuższe - do 5 km.

 

 

 

brrrr aż mnie dreszczyk przeszedł no robot tego nie spawał

I spawacz pewnie też nie spawał, chyba, że bali się szlifierką pociągnąć 0.8mm rurkę. A może to taki zamysł pana naprawiacza, żeby rama była lżejsza i umieścił pęcherzyki wewnątrz spawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...