Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Wrażenia przewidywalne - steruje się szybciej i kontroluje lepiej, chociaż jeszcze nie tak słodko jak w Kovalowym Ragleyu.

Myślę, że do szczęścia winienem dopasować lepiej wysokość rury sterowej.

Tyle po rannej przebieżce, ale - drogi Prezesie - ciężko w okolicy mówić o poważnej jeździe.

Pobliski szlak "mtb xc" to namiastka namiastki podszczecińskich ścieżek.

Taki zjazd jak wspomnianym czarnym to orgiastyczne przeżycie, niedostępne bawiącym się w mazowieckich piaskownicach.

Muszę brać viagrę, żeby teraz coś poczuć na tubylczych szlakach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..a my mamy ambitne plany stworzyć ścieżki z prawdziwego zdarzenia, a przynajmniej jedną na rok.
I są ku temu już czynione kroki a w ciągu najbliższych dni pierwsze poważne rozmowy. Jak zawsze - najważniejsze są chęci i parcie do przodu...
...oj trawers na jedną oponę tymi zboczami jakie mijaliśmy w niedzielę śni mi się po nocach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[offtop]

 

A propos przygotowywania ścieżek rowerowych w lasach…

Jak to jest, że jak człowiek weźmie saperkę do lasu i chce poprawić zakręt, przez który on i wielu innych rowerzystów prawie za każdym razem zalicza lot w nieznane, to jest problem. Jak żółwie ninja znikąd wyskakuje Inspekcja Lasów Państwowych, Straż Leśna, Straż Miejska, latarki po oczach, mandaty, przesłuchania, helikoptery nad głową i takie tam.

428720_187876727993243_899395726_n.jpg?w

A z drugiej strony jak zgłaszam, że ktoś linki w lesie do garotowania porozwieszał, to proszą, żeby je zdjąć i po sprawie. Albo jak codziennie ktoś przychodzi psem 5r@c’ w piaskownicy na okolicznym placu zabaw, to Straż Miejska uprzejmie radzi taką osobę upomnieć.

 

Nie parsuję tego dokumentnie. Jak wy tam w Szczecienie takie sprawy z poprawianiem ścieżek leśnych załatwiacie? Bo z psami i piaskownicami to rozumiem, że lokalny wytwórca Paprykarza SzczecińskiegoTM daje sobie radę.

 

[/offtop] ---> no po prostu musiałem to napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rambol, ja też wielu rzeczy nie rozumiem, ale stron forum by zabrakło
Na razie to są drobne kroczki i zapewnienia "na gębę" ale myślę, że niedługo będę wiedział więcej. 
Jak na razie wykorzystamy właśnie stallovy jako naszą wizytówkę, i takich ludzi jak p.Kasia - kierowniczka Centrum Informacji Szmaragdowe - która patrzy na nasze szaleństwa miłym okiem a zna przy okazji kogo trzeba. A wszystko przykrywamy pod płaszczykiem chęci propagowania aktywnego rodzinnego wypoczynku, reklamowania Zachodniopomorskiego w Polsce itd itd.... (ale żeby nie było, ja sam w to święcie wierzę).
Znam chłopaka któremu np udało się wytyczyć szlaki końskie we Wkrzańskiej, to już coś.
Nasze Puszcze mają szlaki piesze, końskie, ścieżki zdrowia a brakuje właśnie rowerowych - jest realna potrzebna oddzielenia pieszych od rowerzystów (choćby dla bezpieczeństwa obu grup).

Wiem, że kiedyś udało się piękną trasę DH oficjalnie zbudować na Buczynie, więc może i teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

..a my mamy ambitne plany stworzyć ścieżki z prawdziwego zdarzenia, a przynajmniej jedną na rok. I są ku temu już czynione kroki a w ciągu najbliższych dni pierwsze poważne rozmowy. Jak zawsze - najważniejsze są chęci i parcie do przodu... ...oj trawers na jedną oponę tymi zboczami jakie mijaliśmy w niedzielę śni mi się po nocach...
 

 

Wolski Dół w Lasku Wolskim moze jeszcze pamietasz;) 

 (od 2/3 jest na jedno kolo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Serwus Zimny, śliczne to i wąskie
podobne ścieżki mamy i teraz, i wąskie single i szerokie szybkie szutry, w dół, w górę, grzbietami, czy w głębokich rynnach, jest kupa tych miejsc ale bez ładu i składu, jeden tu drugi tam, tylko Ci co znają naprawdę dobrze ten teren połączą to w ciekawy wypad. A co z osobami z zewnątrz?
Mamy też stoki w lesie po 30 metrów wysokie, pomyśl o trawersie takim stokiem, tego u nas brakuje, plus dobrze przejścia ze stoku na stok, plus rynny- w końcu czyste i bez leżących drzew (usunięcie zwalonego drzewa "po cichu" już jest problemem).
Marzy mi się system ścieżek o trudności od P0 (ba nawet ścieżek dla dzieci z tabliczkami "pupa do tyłu" albo "hamuj lekko przodem") po jakieś P3 (w końcu to nie Sudety czy Beskidy), marzy mi się mapa papierowa, cyfrowa, ślad oficjalny gps do ściągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

właśnie, chodzi o chęci ,czas, zaparcie i doświadczenie innych którym już się udało (gracias Zimny)
to też inne czasy- nadleśnictwa widzą to już inaczej, przyzwyczaili się do rowerów (a skupili na walce z motorami i quadami), Miasto widzi w tym tanią dobrą kampanię reklamową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A z drugiej strony jak zgłaszam, że ktoś linki w lesie do garotowania porozwieszał, to proszą, żeby je zdjąć i po sprawie.
  Pewnie sami rozwieszają, w końcu w Warszawie dyrektorem Zoo jest zapalony myśliwy. To trochę jak dyrektora przedszkola robić z pedofila. Polecam partyzantkę rowerową, skrzyknąć ekipę, ustawić czujki i działać. Służby leśne to jedne z gorzej wyposażonych i działających instytucji w Państwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o poradę do miłośników stali. Mam zamiar w moim nowym Treku wymienić koła, więc postanowiłem przy tej okazji złożyć 29-ninera na stalowej ramie z wykorzystaniem tych kółek (od dawna marzy mi się staluch :)). Czy możecie polecić mi ramkę z hakami w standardzie 142x12mm? Przeznaczenie XC, rozmiar 19"-20". Na obecną chwilę zakładam, że widelec to będzie karbonowy Niner, ale to jeszcze może ulec zmianie.  

Edytowane przez amauser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no bo co mu polecić? SIRa9? :)
A poważniej - coś bardziej dostępnego:
Salsa el Mariachi, i dokupić te haki:
FS1330.jpg

Eccentrica bym podał (łatwo kupić, nie najdroższy) ale pod 650b i bardziej genotypem pod AM.


Ale raczej bym się zastanawiał co to za piasty i czy przypadkiem nie można dokupić redukcji piasty na 135x9/10. Prościej, większy wybór ram a czy do sztywniaka stalowego potrzeba 12mm osi.. no nie wiem...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze też nie wiem czy jest to aż tak potrzebne. W temacie sztywnej osi bardziej zależy mi na tym, by mieć koła w pełni zamienne z drugim rowerem który jest właśnie w tym standardzie. Zastanawiam się nad tą Salsą, ale problem jest taki że nie ma w Polsce dystrybutora tej marki niestety  :(

Edytowane przez amauser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że chcę, szukałem dłuższy czas jakiegoś zagranicznego sklepu internetowego który wysyłałby te ramy do Polski i nie znalazłem. Moim problemem jest dodatkowo bariera językowa, bo jestem z pokolenia które musiało się w szkole uczyć "radzieckiego" języka, a nie czegoś co może się w życiu przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, oby tylko nie wyszło na to że uczyłeś się języka który się będzie bardzo przydawać niebawem!

 

Będąc pierwszym rokiem co począł anglosaskiego wkuwać i pracując obecnie na wyspie mogę Ci pomóc w razie trafienia czegoś za co musiałbyś płacić szterlingami ;)

Pisz na Priv jak coś uknujesz!

 

Ale nawiasem pisząc: ja przez(między innymi) sztywny tył pozbyłem się pomnianego Eccentrica. Nie ma opcji redukcji do Twego tylnego koła? Doczytałem właśnie że niestety nie ma(Trek), może opchnij te koła i zapleć coś świeżego?

Zdało by się to idealnym rozwiązaniem i nie ograniczałoby dosyć mocno wyboru ram. 142x12mm pod XC w stali? Gdzie świeca..?

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mądrze gada, dać mu wódki (orzechówka to chyba była na Gubałówce, prawda?) :D

ps: amauser  - to samo pokolenie (?), ten sam problem, rozumiem Cię całkowicie (co i tak nie tłumaczy mojego lenistwa w wieku dojrzałym i uczenia się "dla przyjemności")
 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amauserze, europejskie sklepy wysyłają do Polski z pocałowaniem.

W kraju można dostać stalowe ramy Commencala (27.5"), Cove (26") i Canfield Bro. (29") od Horizonbikes,

ale trzeba się uzbroić w anielską cierpliwość no i potrzebować ciężkiego sprzęta.

W Poznaniu mają lub sprowadzą szybciej niż w/w Surly http://onemorebike.pl/75_surly

Karate Monkey, zwłaszcza w wersji OPS, jest warty rzucenia okiem.

 

Jeśli trzeba ci czegoś bardziej mainstreamowego, posłuchaj koleżeństwa i sprowadź coś zza miedzy bliskiej lub brytyjskiej, bo to raptem kilka kliknięć.

 

Salsę El Mariacchi sprowadził przez hibike Mr. Turo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, bez jakichkolwiek problemów ściągałem ElVariaci z HiBike. Ale te haki Alternator Dropout 142x12 mają chorą cenę bo za 2 głupie kawałki alu wychodzi koło 800PLN czyli 1/3 ceny ramy i co dziwne nie można dopłacić i od razu z takimi ramy wziąć? Ocipieli w Salsie totalnie bo w ten sposób to mało kto im to kupi.

 

Ciebie to nie urządzi, ale może kogoś. Ostatecznie odpuściłem 142x12 bo wolałem wydać kasę na porządną piastę DT 350 142x12. Miałem akuratnie 240kę RWS ThrueBolt 135x10 do przebudowy na 142x12 do fula enduracza a to w DT tylko przełożenie końcówek i Salsa jest teraz na sztywno choć ośka 2mm cieńsza ;-).

 

http://www.dt4you.pl/thru-bolt-135mm-21610mm-aluminiowa-dzwignia-hwqasm00s2945s-p-1642.html?osCsid=b18bacede88120a13dc8140414ffbb0d

 

 

W polsce kupisz Niner'a SIR9 ale tu cena za całą ramę zaporowa:

 

http://beastiebikes.pl/bestiarium/display_product.php?pro=12&mod=29&id=147

 

taniej się języka nauczyć, a poza tym w HiBike można sobie ruski ustawić ;-)

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prawdę mówi Artoor - sprowadziłem salsę z hibike, odbyło się bez żadnych problemów. Jedyny minus to czas realizacji zamówienia który to trwał ok 3 tygodni (kupowałem na przełomie maja i czerwca).

 

 

Salsę bardzo lubię i polecam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja salse kupowalem we Wroclawiu w sklepie sport-profit na pomorskiej. Moge polecic. Cena ok. Czekalem okolo 2 tygodnie.

W rajchu jeszcze jest bike-components.com - maja sporo salsy i surly

 

ooo, mają Alternatory już sporo niżej bo jak odjąć ośkę do łodsprzedania to już ok 340PLN wyjdzie - dzięki za info i chyba ida po rozum do głowy w Salsie by się tych haków jakoś pozbywać i na głupich 2 kawałkach alu nadal pewnie nieźle zarabiać ;-)

 

https://www.bike-components.de/de/Salsa/Alternator-Ausfallenden-Set-X-12-p39423/

 

BTW, na tym bike-components da się ten plugawy język przełączyć na inglisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...