Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

@am400d - torba, mostek, licznik, lampka z przodu, koszyk niżej :)

Perła styknie, bo po części z bloga zgapiłem co podmieniłeś ;)

Siodło masz dosyć nieortodoksyjnie ustawione. Rzekłbym a'la "PanNaKażdyTemat" z YT.

Jeździ ci się pewnie dobrze, bo sporo km tak robisz. Nie leci ciało na kierownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porcelanowy

 

a ja nie mówiłem, że nie można z bloga zgapiać, grunt to sobie radzić. Wygrałeś :) masz browarka. Siodło tak ustawiłem, bo prostata krzyczała daj żyć i póki była kierownica gięta, stockowa, jeździło się ok. Gdy zamontowałem tę prostą, to faktycznie pupa się zsuwała i ręce mocno obciążone były. A od momentu, gdy wszedł ten króciutki mostek jest bajka znowu i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

potwierdzam Na pewno z mojej perpspektywy (czyli dołu) wyglądało to lepiej niż Kazika siodełka. Porzucił Romana podczas zjeżdżania ostentacyjnie i poleciał bokiem (ciała, tak na wysokości żeber i nerek) w młodego buka. I tak cieszyć się, że to drzewko tam stało bo spadłby dużo niżej na dno potoku. Zuch chłopak-tak się poświęcać dla Was! Bo po prawdzie jesteśmy na etapie trasowania, szukania nowych śladów, ścieżek pod Paprykarz. Ma być ciut ciekawiej terenowo niż w zeszłym roku (mam na myśli wypad dnia drugiego - niedzielny), ale niektóre fragmenty nawet po uczesaniu, uklepaniu chyba są przegięciem ;)

 

Tak sobie, chłopie, czytam i z każdym słowem przeczytanym myśl kiełkująca w mojej głowie szepce cichutko... stalówka... columbus...deddicai... salsa... albo coś innego stalowego... minimalstycznego... paprykaż... mufa... mosiądz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to łykaj węgiel :) 

 

Beżowa bestia już ma zdjęcia,radziecką optyką zrobione, alegro czeka na ogarniecie, czekam jeszcze na dane o przebiegu u Kazafazy, u mnie to tak chyba od 300 do 500 km. Chyba: jeden maraton, kilka razy w Kampinosie, i dzień w Szczecinie :)

 

W tym roku jeszcze nie wiem czy przyjadę na wąsko, czy na On Onie :) Doczekać się nie mogę...Opowieści o lataniu po drzewach trochę wskazują na 29 era :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

czyli Pidżama Ormo idzie do ludzi? mała poprawka - w Szczecinie dwa dni ;)
W sumie nie wiem jaki rower byłby lepszy - z racji poprowadzenia dość nietypowo trasy w sobotę będzie trochę "dojazdówek", z drugiej strony - odkryty przez Kazika "Rzeźnik Policki" w 2-3 punktach (dosłownie punktach) jest bardziej radykalny niż np Rollercoaster (końcówka niedzieli) lub zjazd na którym Marek/Itr przeleciał przez kierę wąchać igliwie i ściółkę :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj nie pamiętam żadnych lotów na ściółkę w Szczecinie :) . Na przełajówce ktoś się wyglebił gdzieś na korzeniach... A może ja też, ale jakoś bardzo miękko ? Może w Gdyni jeszcze na Axigonie?  Wtedy miałem jakieś problemy z kręgosłupem i pamiętam że ciężko mi się jeździło drugiego dnia... A w Szczecinie to byłem tylko w sobotę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oj tak, Maniak aka Kuba, widziałem tylko jego jasną (białą?) kurtkę przelatująca z prawej strony. Zaraz przed przejazdem przez strumień :)
A Marek...? Marku (fakt, jeden dzień) - stromy zjazd, górna część lekko w korzeniach, na dole kawałek dalej przejeżdżaliśmy pod estakadą z drogą szybkiego ruchu. Trochę Cię zarzuciło, poślizgało na zablokowanym kole i potoczyło w dół :) 
Więcej wpadek nie pamiętam, niczyich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, proszę Pana, myślę że manewr z odjęciem opcji eses tudzież malowania na pszczółkę jest godny pożałowania ;)

 

 

Rama Inbred Cafe Late cirka 21 cali

limitowana edycja Kaza/Itr tested,

Anarchy and Paprykarz approved,

powoli wyłania się z piwnicy

szukając nowej ofiary,

będę informować o postępach ...

 

(...) czekam jeszcze na dane o przebiegu u Kazafazy (..)

 

Piękny i szlachetny to sprzęt, a nie wspomniałeś o ochronie powłoki piżamowej! Natomiast przebieg u mnie to nie więcej niż 100km. Zamówiłem, złożyłem, przejechałem się dwa albo trzy razy i jak zwykle w oko zakłuło mnie cuś nowszego...

 

 

POZDRo-:ver

 

 

p.s.: no to jak tak już straszymy potworami wyłaniającymi się z mroków piwnicznych to śmiem oświadczyć iż po Paprykarzu będzie wystawiona na zakup rama z widłami Genesis Fortitude Adventure w rozmiarze 20,5". Zainteresowanych zapraszam na Paprykarz na przekarnięcie się lub na PRIV po garść detali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rove.jpg

 

Co myślicie? Jakoś tak 'podobuje mnie się', nawet bardzo. W sumie od dłuższego czasu myślę właśnie o czymś takim

(najchętniej stal, opony nieco grubsze niż 1.3-1.35", właśnie w okolicy 40-45C no i tarcze).

 

Możecie podrzucić linki do jakichś konkurencyjnych sprzętów tego typu?

 

I jeszcze szybkie pytanie bonusowe - jak wygląda kompatybilność 9 vs 10 rzędów w komponentach szosowych? Dobrze myślę,

że tak jak w napędach górskich nic do niczego nie pasuje i musiałbym wymienić pół roweru? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Serwus Rzymo, chyba przespałeś ten temat: http://www.forumrowerowe.org/topic/130279-rowery-nietypowe-tlusciochy-roznokolowce-29-monstercross-jedynaki-bezprzerzutkowce-itp/
jest dłuugi ale od pewnego momentu (szukaj po haśle monstercros) znajdziesz wiele ciekawych rowerów :)
zaglądnij np na rower Thomasza, na singulary, Genesisy (sporo opowie Ci Kazafaza) itd
Ogólnie - tamten wątek służy nam do takich jak ten powyżej rower. Tu staramy się ograniczać/opanowywać do 29/27,5/26cala ale bliskiego klasycznemu mtb.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vXhrsmY.png?1

 

W stosunku do ram z poprzednich roczników to w końcu kąty jak na ścieżkowy rower przystało, dłuższe górne rury i tylny trójkąt 15mm krótszy. Zrezygnowali z wersji Race na rzecz PRO a w niej regulowane haki i lekko zagięta dolna rura przy główce jak w dragonach 650b. Wg. mnie jest ok. Chętnie bym zamienił moją ramę z 2013 na przyszłoroczną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...