Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

To ja się zarzekałem i nadal to potwierdzam pochylając się jednocześnie w smutku nad losem am-400d-owego Unpluggeda. Powróć że SS ideo !!!!

Nie ma co się smucić na zapas, na razie jak mówiłem, wszelkie znaki na niebie i ziemii (łącznie z babeczką co wjechała na ulicy we mnie autem, kiedy po planetarkę jechałem) wskazują, że może nie wyjść z tym nexusem. Na razie jest bliżej niż dalej. Ale kto wie co jeszcze niebiosa mi szykują :)

 

 

 

Sam mam bezprądowca i absolutnie nic w nim nie zmieniłem (no może poza hamulcami bo Avid mi jakoś nie pasił).

ale liczniczek, koszyczek na bidon i torebeczkę na tył się dołożyło ;)

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś obręcze? Seryjne mają 17mm wewnątrz. Ciekawe jak to będzie działać

 

Nie zmieniałem, 2,25 siedzą bez problemu, takie stockowo były. Myślisz, że 2,4 to już kiepsko? Z tego co pamiętam, to w fulu mam podobną konfigurację i jeździ to całkiem sprawnie, ostatnio w majówkę w górach się sprawdził, Krynica, te okolice. Choć będę musiał pomierzyć, czy na pewno ta sama szerokość obręczy. Na oko tak.

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, bo się zastanawiałemwłaśnie nad 2.4 na 17mm. fotek nie mam (jakoś nigdy nie ma okazji) o  jeździe za wiele nie mogę powiedzieć, bo nie mam dużo doświadczenia z rowerami. jedyne co, to że jedzie wszędzie tam gdzie chcę ;) z big wheela to już została tylko rama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

coś poniżej 20-25PSI :D (co oczywista zależy też od wagi jeźdzca)
dla wielu opon takie ciśnienie to już dolna granica
Ale to też zależy i od opony i od obręczy. Na ten przykład przy wewn. 23mm obręczy  rara 2,25 siedzi ładnie a już Xking pływa jak diabli (bo? bo jest "wysoki"?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też jeździłem z rampage 2,35 na prawie szosowym  przednim kole mavica speed city jak nie było nic ciekawego na rynku i to przez lata. Dawało się i tak żebym narzekał to nie pamiętam choć pewnie jakby teraz zrobić test to miedzy kamieniami lawirując albo w ciasnych zakrętach spodziewam się ze bedzie różnica, ale ja się nie znam bo mam jak dotąd ztr-y  i jeszcze żadnej naprawdę szerokiej obręczy nie oswoiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5 miesiącach edukacji, 4 tygodniach kompletowania i 2 tygodniach składania wkońcu dokończyłem i oblatałem wstępnie mój "dupowóz": Salsa Vaya 2 a.k.a "Argentina"

 

20140824_191226.jpg

20140824_191245.jpg

 

 

Z ważniejszych rzeczy:

Rama: Salsa Vaya 2 60cm

Koła: 29'' obręcze 18mm + Continental CCross Speed 42c

Napęd: 2x10 46/34-11/32

Heble: BB7 Road

Kiera: On-One midge

 

Ogólnie rzecz biorąc rower - petarda.

Pierwotnie miałem kupować ramę 58cm, ale nie były już dostępne, wobec tego jest 60cm + mostek 100mm i jest OK.

Obawiałem sie trochę tej wysokiej HT (21,5cm) ale okazało się niepotrzebnie - rama jest mega komfortowa, a w dolnym chwycie nie szuram szczęką po drodze.

 

Tylne widełki spokojnie zmieszczą 45c, a nawet można by zaryzykować 1,9''.

Edytowane przez Grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko się pożalę lekko, już prawie wszystko zamontowałem jeśli chodzi o nexusa 3, ale zgubiłem popychacz! Fatum nie odpuszcza jeśli chodzi o ten projekt, nigdy takiego pasma porażek nie miałem. Tak więc na finiszu mam dalsze opóźnienie, ale fota z garażu musi być ;) I wagowo całe kółko wyszło jedynie pół kilo cięższe od stockowego, nieźle jak na piastę ważącą 1,2kg :)

 

 

monstrum.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta zamontowana, clickbox również. Popychacz znaleziony w serwisie, który zaplatał koło i to mój zgubiony :) Prowizorycznie zamontowane torpedo. Pierwsze wrażenia z jazdy pozytywne. Jako, że to posiada hamulec w pedałach, muszę nauczyć się nowej techniki jazdy. Takiej, która nie będzie hamować przypadkowo i zwalniać. Myślałem, że będzie ciężej kręcić na poszczególnych biegach, ale nie jest źle. To tak pokrótce, ja odbędę więcej dłuższych przejażdżek, to powiem coś szerzej. Aha, przełożenie 32/16.

 

nexus%2B3%2Bfina%C5%82.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@am400d

Co to za oponę z tyłu masz? Maxxis, ale jaki?  Ok ,znalazłem Maxxis Grifter 29x2.0. Można usunąć ten post.

 

@anarchy

Czy na Paprykarz wymagana jest jakaś konkretna wagowa albo procentowa zawartość stali w rowerze? Że np 50% roweru to stal albo że na rowerze wisi co najmniej 5kg stali.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

rambolrambol (!) nie wkręcaj mi tu jakiś historii o procentowej zawartości stali czy omijaniu prawa rodem z kreatywnej księgowości...
rower ma mieć stalową ramę lub tytanową. Nie stalowy wideł, oski pedał i zaciski o wadze 35% roweru.
Bo zaraz odezwie się tez ktoś z zeszłego roku, że przecież miało byc 10% rowerów innych....
..a jak dostanę szału i piany na pysku to dopiszę do nieistniejącego regulaminu, ze trzeba się wykazać kwitami na minimum 5 lat jazdy na stalówce i potwierdzeniem od kardiologa o 100% (a nie 70,80 czy 50) oddaniu serca stali.
amento

a jak mi się ktoś pokaże "przypadkiem" na glinie albo węglu to albo kijami pogonię albo.. będziemy mieli drugi rower do cięcia i rzucania :D (a w sumie by się przydał do rozgrywek w stylu pucharowym..)


Ja bym chciał przypomnieć ideę paprykarza - to jest spotkanie ludzi, którzy do tej pory byli traktowani jak margines społeczności rowerowej i wytykani palcami pod sklepem "bo się nie znajo i majo takie ciężkie żelazne rowery".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...