Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

Canyon ma lepsza ramę z główka taperowaną, dla mnie to przewaga. Napęd z czasem się wymienia a rama to serce roweru. Wagowo też plus dla Canyona.

 

edit. chyba główki taperowanej chyba nie ma, tak jakoś mi sie wydawało :P

Edytowane przez rodszyld69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coraz lepiej ;-)

Proszę o radę bo z dwóch zrobiło mi się trzy albo nawet cztery rowery po ostatnich przecenach.

 

Dwie opcje, dwa pytania

1. W cenie ponad 4000 Kellys powala osprzętem nawet droższe konfiguracje, czy w ogóle warto rozważać canyona w tej cenie ?

2. W cenie ponad 5000 Cube czy Canyon ?

 

Pytanie dwa

1. Czy warto dopłacić 1000 do którejś z opcji powyżej 5000 ze względu na ramę, amor i fakt że łatwiej przerzutki wymienić niż ramę w rowerze, bo koniec przerzutki się zużywają.

2. Która z opcji powyżej 5000 jest lepsza ....

 

Kellys TNT 90 w cenie około 4300

http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2014/limited-edition/tnt-90

Grand Canyon AL 29 6.9 4350

http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=10123

 

Grand Canyon AL SLX 7.9 5300

http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3173

CUBE Reaction Pro 29 5300

http://www.bike-discount.de/en/buy/reaction-pro-29-grey-n-flashred-20489

 

Pozdrawiam

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kase to wybrałbym pomiędzy Cube a Canyonem Slx 7.9.  Co do cube to ma lepsze manetki, korba wyższej grupy ale czy lepsza np. slx jest lżejsza od xt.Niektórzy twierdza że nie opłaca się dopłacać do korby xt. Cube ma zdecydowanie lepsze hamulce. Canyon 7.9 ma lepszy amortyzator z blokadą skoku na manetce, sztywna oś,  koła i waga też sa za canyonem. Co do geometrii to porównując rozmiar L obu rowerów to cube ma krótsza górną rure, główka jest tej samej długości co canyon ale ma wyzsze stery przez co kierownica idzie nieznacznie wyżej. Tylne widełki ma dłuższe przez co będzie bardziej stabilniejszy ale trudniej będzie wchodził w zakręt. Cube ma mniejszy kąt podsiodłowy od canyona dzieki temu lepiej będzie prowadził się w trakcie zjazdów ale wymusi jazdę z mniejsza kadencją. Jedna jak i druga rama sa z główką taperowaną  :)

Edytowane przez rodszyld69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@rodszyld69, Bardzo konkretne odpowiedzi - dziękuję!

 

Potrzebuję jeszcze coś o tańszej opcji (Kellys vs Canyon AL) I takiego być może dziwnego porównania Kellys vs Caynon 7.9 SLX.

Wiem że niektórym bardzo nie podobają się wydłużone tylne widełki w kellysie:

ale różnica między nim, a canyonem AL to raptem 4 mm - więcej robi się patrząc na całą długość roweru bo 2,7 cm przy rozmiarze ramy L i wygląda to tak jakby przymierzać dwa różne rozmiary ram...

 

 

 

Z jednej strony nie czuję aby przy obu opcjach tańszej i droższej, moim wzroście 190 i wadze 105 powinienem skupiać się na manewrach i zwrotności bo przy moich gabarytach chyba i tak mogę o tym zapomnieć.

 

Jeździć będę bardziej rekreacyjnie i nie w maratonach więc chyba bardziej zależy mi na komforcie i wytrzymałości i tu przychodzi mi do głowy "tani" Kellys.

 

Jeszcze jedna sprawa.

Wiem, że trzeba się przymierzyć ale jak to zrobić skoro sklepy sprzedają wysyłkowo... problem jest jeden

w Kellysie L to 21

w Cube 21 - czyli jak ktoś kiedyś na forum policzył 20,5

a według moich wymiarów i konfiguratorów ramy wychodzą mi 21 cali w Kellysie i Cube, a w Canyonie w którym podaje się długość ramion, szerokość barków czyli więcej parametrów - rozmiar L (19,5)

 

Dlatego nie wiem czy przypadkiem nie powinien rozważać  Cuba i Kellysa w rozmiarze 19 cali.

 

Podsumowując.

Tak na mój gust, ale mogę się mylić -  z obecnych wymiarów ram które podają konfiguratory wychodzi mi, że chyba największy komfort będę miał na Canyonie SLX w dodatku przy zachowaniu jego sportowego charakteru i co ważne przy mojej wadze - wytrzymałości (ma najlepsze koła i amortyzator)....

Ale to tylko moje przemyślenia .... 

 

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kellys jest cięższy od Canyona Al 6.9 ale naprawdę kusi osprzętem .Z Al 6.9 trzeba się spieszyć bo za chwile w takiej cenie jak obecnie już go nie będzie. M już dziś zniknęły zaraz to samo będzie z L. Myślę, że jest wart obecnej ceny a jak pojawi się nowy model (a pojawi się lada dzień) i okażę się ciekawszy osprzętowo to można bez problemu wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie ;-)

 

Czy jest ktoś w mazowieckim kto posiada Grand Canyona AL SLX 7.9 lub wyżej (8.9/9.9) oby rama była ta sama) i da się do niego przymierzyć w rozmiarze L lub XL ?

Mieszkam w Warszawie ale jak trzeba mogę podjechać gdzieś dalej.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ XMS dziękuję za przymiarkę rower w wersji 9.9 to absolutna petarda. Mega sztywny sprzęt, osprzęt najwyższa półka.

 

Cuba odpuszczam bo rama mi się nie podoba, rama ta łatka pod siodłem bardzo mi się nie podoba mimo całego osprzętu XT.

 

Już miałem klikać na stronie Canyona ale rower nieznacznie zrobił się tańszy ... jakieś 200 pln i zauważyłem jedną zmianę, w kołach !

Znów w wersji 7.9 pojawiły się Mavici, a jeszcze wczoraj siedziały w nich DT Swiss Spline M1900 eh....

 

Jutro do nich zadzwonię i się zapytam o co chodzi ... bo miał być szary 7.9

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ marcusb

Miałem podobny dylemat - też wybierałem między Cubem, Specem Rockhopper i Kellysem TNT. Na tych dwóch ostatnich miałem okazję jechać. Ostatecznie padło na Kellysa TNT 90 - jak dla mnie (początkującego) super - przyzwoita waga, świetny osprzęt i serwis na miejscu.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również rozważam Canyona. Na 29 cali chcę się przesiąść w przyszłym roku, rozczarowała mnie oferta Gianta, na którym obecnie jeżdzę, więc chyba zmienię Tajwańczyków na poczciwych Niemiaszków. Odnoszę, moze mylne wrażenie, że oferta Canyona, Radona i Cube jest bardzo podobna. Budżet będzie gdzieś 5-6 tyś, może i da się fakturę na firmę brata hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Budżet będzie gdzieś 5-6 tyś, może i da się fakturę na firmę brata hehe.

Jak brat nie jest kurierem z własną firmą to odradzam bo skarbowy źle na to patrzy.

Co do canyona mierz i kup bo w tej cenie raczej nic podobnego nie znajdziesz AL SLX 7.9 ostatnie sztuki za 4970

Giant nawet przy sporych zniżkach jakoś słabo wypada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi podpowie, w bike-discount.de jak kupuję Radon'a, to dostaję do niego jakąś pompkę, pompkę do amora, jakieś klucze, opakowanie czy cokolwiek? Amor Rock Shox reba/sid albo FOX... Muszę to ich opakowanie dodatkowe kupować czy nie warto?

 

Warto kupować u nich coś na zapas do rowerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie dziś przymierzałem się do tych 2 modeli

 

http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/haibike-2014/rowery-mtb-29/haibike-big-curve-rx-29

 

http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/haibike-2014/rowery-mtb-29/haibike-big-curve-rx-pro-29

 

Co sądzicie o tych modelach warto dokładać do tego droższego ? Czy szukać czegoś innego ??

 

Pierwszy miałbym za 3 tyś a ten 2 za 4tyś

 

I na pewno ma być to 29er :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...