Skocz do zawartości

[Licznik]Sigma bc 1609


SilverXC

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem, przetestowałem i póki co jestem zadowolony;) Licznik nie zgubił jak dotąd ani razu sygnału, ani nie zauwazyłem żadnych opóznień etc. Dotyczy to zarówno prędkości jak i kadencji. Wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam :)

Mam takie pytanka do was dziś kupiłem Sigmę 1609 STS moim wcześniejszym modelem była Sigma 1009 STS puki co świetnie się sprawdza :) ale do rzeczy

posiadam program Sigma Data Center 2.0.2 i stacje dokującą do tego programu pytanie jest czy można z poprzedniego licznika zgrać dane na ten nowy ??

na pudełku piszę że licznik posiada funkcję Serwis ktoś wie gdzie ona jest czy jej wartość jest na stałe zaprogramowana, czy można ją zmieniać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem posiadaczem takowej sigmy i na razie wszystko ok. Przejechane mam około 1500km...

 

Jedyne co to zauważyłem jeden dziwny mankament, czasami łapie lagi na starcie tzn odświeża sobie prędkośc z jaką jade dopiero po około 5-10s. Sytuacja ta występuje tylko i wyłącznie wtedy kiedy startuje na rowerze i wybudzam licznik z czuwania. W czasie jazdy nie ma żadnych problemów. Zdarzyło się to jeszcze komus?

 

Myśle, że minusem dla niektórych może byc jeszcze fakt wyskalowania licznika na 9999km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również mam Sigma sport bc 1609 STS, i muszę przyznać że wieczorem ( po 21 )gubi sygnał. Tzn. że wskazuje na wyświetlaczu 0.00 km/h i nie liczy. Następnego dnia rano już jest wszystko ok. Będę go reklamował. Nie polecam tego licznika w wersji bezprzewodowej właśnie z tego powodu. Kolega ma przewodową wersję i wszystko jest ok. No bo w końcu po co mi podświertlenie skoro on mi nie pracuje w nocy. Odstęp magnesa jest ok.

 

Witam,

Ja również mam Sigma sport bc 1609 STS, i muszę przyznać że wieczorem ( po 21 )gubi sygnał. Tzn. że wskazuje na wyświetlaczu 0.00 km/h i nie liczy. Następnego dnia rano już jest wszystko ok. Będę go reklamował. Nie polecam tego licznika w wersji bezprzewodowej właśnie z tego powodu. Kolega ma przewodową wersję i wszystko jest ok. No bo w końcu po co mi podświertlenie skoro on mi nie pracuje w nocy. Odstęp magnesa jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może po 21 gubić sygnał :blink: przecież on nie ma żądnego timera wbudowanego z wyłączaniem go, albo gubi ciągle albo wcale, ja go tam mam i przyznam że kawałek mija nim zacznie pokazywać km na prostej drodze od punktu X do punkty Y mierzyłem długość zawsze była ta sama, ale dla pewności zmierzę sobie jeszcze w pewniejszy sposób, jeżeli nie przekracza ona 10m ( a raczej nie ) to nie mam się czym martwić w końcu licznik liczy km co 10m przejechanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tak tylko napisałem, chodzi mi że wieczorem. To o czym piszesz to się zgadzam, że ileś czasu minie zanim pokaże prędkość, też tak mam, ale to dla mnie nie jest problem.

Np. Jade sobie w trasę na cały dzień. Chodzi cały czas ok, wskazuje prędkość, liczy itd. aż nagle zacina się i wskazuje przez ileś sekund ciągle tą samą prędkość ( mimo że zwalniam lub przyspieszam) i nie liczy, a następnie wskazuje 00.0km/h i oczywiśćie nie liczy. W instrukcji coś wyczytałem że jak się przerwie transmisja to trzeba przez 3 sekundy przytrzymać ten przycisk mode1 (chyba) ale to nic nie dawało. Po prostu wyświetlało SYNCH RESET, i wskazanie prędkośći zaczynało migać. Ale dalej nic nie liczy i wskazuje 00.0km/h. Nie wiem już co to może być, bo następnego dnia tak jak już pisałem jest wszystko ok. Ale nigdy nie zaciął mi się w dzień, zawsze tak jak się powoli zciemnia, i robi się zimniej.

 

Nie wiem czy się opłaca wysyłać to na gwarancję, czy to przyjmą. Miał już ktoś taki problem???

 

Jesteś pewien ze chodzi o STS a nie DTS? Bo ja słyszałem złe opinie odnośnie DTS. Używam Sigmy 1609 STS i jakoś nie mam problemu z gubieniem sygnału.

 

Ja mam 1609 STS i jestem pewien że gubi sygnał... I to w dodatku robi to w godzinach wieczornych, nigdy w dzień. Jak myślisz przyjmą to na gwarancję???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam go od paru dni i nie mam żadnego problemu, jeszcze nie testowałem go w chłodne temp. takie jak są wieczorami, za swego dałem 230 zł choć na allegro są tanie, ale kupuję od sprawdzonego sprzedawcy i parę zł w tą czy w tą bez różnicy, po za tym tu dostanę a z przesyłkami wiadomo różnie jest, co do twego pytania czy warto dawać go na gwarancje, jasne że się opłaca dawać nie po to zapłaciłeś za niego by teraz go nie używać, może trafił ci się model z jakąś wadą wiec nie ma co go z góry skazywać na porażkę, oddaj go i zobaczysz co zrobią jeżeli stwierdzą że jest to wada fabryczna na pewno dadzą ci nowy. Ja swego potestuję przy wolnym czasie i dam ci znać jak się zachowuje w niskich temp. i czy też szwankuje po 21 :icon_mrgreen: w każdym razie jestem jak na razie zadowolony poprzedni model 1009 też fajnie działa ale brak mi podświetlacza a wskaźnika temp. z ciekawością sprawdzę obydwa jak działają na niską temp. wsadzając je do zamrażalnika a potem na rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie o 21 chodzi spać :woot:

 

A tak na poważnie to faktycznie oddaj do reklamacji, bo chyba faktycznie trafiłeś na wadliwy egzemplarz.

Nie wiem gdzie jeździsz, ale domyślam się, że raczej w Polsce, a jak na razie nie ma w nocy jakiegoś wielkiego mrozu :wacko:

Ja ze swoim licznikiem jeżdziłem przy temp. oscylującej w granicach 0-5 st. i nie zaobserwowałem takiej wady.

 

A czy przy podwyższonej wilgotności powietrza też występuje taki mankament (np. po deszczu albo nawet w czasie deszczu jak licznik jest zamoczony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeżdżę w POLSCE... :icon_mrgreen: wczoraj np. pojechałem o 20:30 , była temperatura 14,5 OC i było w miarę ok, przycinał się, ale zaraz odcinał i naliczał ten dystans. Dzisiaj pojadę później tak o 21,30 :icon_mrgreen: i zobaczymy co będzie się działo.

Szukałem w necie o tym problemie, ale z tym licznikiem akurat takiego problemu nikt zbytnio nie miał, ale znalazłem kilku kolesi co pisało że mają właśnie taki sam (IDENTYCZNY JAK JA) problem z licznikiem 2209 czy coś takiego, modelu już dokładnie nie pamiętam.

 

Jeżeli by mi przyjeli reklamację i np. dali nowy :yes: to zaraz wystawiam na allegro, i jeżeli jeszcze kupię sigme to chyba też 1609 ale na kablu... :) :)

 

Ja za swojego dałem 160 zł z przesyłką. Kupiłem w grudniu ( wtedy najtaniej) na allegro. Sprzedawca CTBIKE.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie o 21 chodzi spać :woot:

 

A tak na poważnie to faktycznie oddaj do reklamacji, bo chyba faktycznie trafiłeś na wadliwy egzemplarz.

Nie wiem gdzie jeździsz, ale domyślam się, że raczej w Polsce, a jak na razie nie ma w nocy jakiegoś wielkiego mrozu :wacko:

Ja ze swoim licznikiem jeżdziłem przy temp. oscylującej w granicach 0-5 st. i nie zaobserwowałem takiej wady.

 

A czy przy podwyższonej wilgotności powietrza też występuje taki mankament (np. po deszczu albo nawet w czasie deszczu jak licznik jest zamoczony)

jeżeli dobrze cie zrozumiałem to mnie się pytasz, tak??? :icon_lol:

Nie, mogę jeżdzić w deszczu w słońcu w dużej i małej wilgotności i wszystko ok.

 

Elementalista, ja myślę że novszy chodzi o mankament który ja mam w swoim liczniku :yes: :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dobrze cie zrozumiałem to mnie się pytasz, tak??? :icon_lol:

Nie, mogę jeżdzić w deszczu w słońcu w dużej i małej wilgotności i wszystko ok.

 

Elementalista, ja myślę że novszy chodzi o mankament który ja mam w swoim liczniku :yes: :yes:

Kolego ja już nie wiem jaki ty masz model raz piszesz że masz 1609 innym razem wspominasz o 2209 zdecyduj się :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja już nie wiem jaki ty masz model raz piszesz że masz 1609 innym razem wspominasz o 2209 zdecyduj się :laugh:

Jeny, źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi że nie znalazłem kolesi z takim problemem jak ja mam, którzy posiadają 1609, ale było kilku kolesi którzy mają taki problem jak ja, ale z wyższym modelel - 2209- niż ten który ja mam ( 1609). Teraz rozumiesz???

Dzisiaj wysłałem do bydgoszczy i bedę czekał.. Oby tylko przyjeli...

 

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta teraz tak :icon_mrgreen: swoją drogą wczoraj zauważyłem że podczas postoju gdy licznik przejdzie w stań uśpienia nie chce się wybudzić, wcześniej bez problemu się budził, ktoś miał coś podobnego ??

Znaczy on w ogóle nie chce ci się wybudzić, czy to trwa długo???

Bo mi to on właśnie długo się "wybudzał", ale ja zanim ruszyłem to kliknąłem dowolnym przyciskiem i wtedy ruszałem to to było wtedy szybciej.

 

Ale mimo wszystko długo trwa zanim ten licznik zacznie liczyć, w przewodowych działo się to natychmiast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie, przymierzam sie do zakupu sigmy 1609 przewodowej wersji. Mam do Was pare pytań

*czy jest możliwość ręcznego przełączania na liczniku (guziczkiem czy coś) roweru 1 i 2 ? Bez zmiany podstawki, tylko po prostu wybór ręczny na jednej podstawce.

 

*Czy obwód kół można wprowadzić w tym modelu ręcznie dla roweru 1 i 2 w milimetrach ?

 

*Jak sprawuje się w niej termometr ? Czy jest on dokładny tak jak ma wyświetlane - do części dziesiątych czy może to badziewny bajer. I czy wogole przydaje się on.

 

*Znacie jakieś sensowne firmy oprócz firmy którymi można by się zainteresować.

Nie chce syfu który oferują mało znane firmy za 10 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie, przymierzam sie do zakupu sigmy 1609 przewodowej wersji. Mam do Was pare pytań

*czy jest możliwość ręcznego przełączania na liczniku (guziczkiem czy coś) roweru 1 i 2 ? Bez zmiany podstawki, tylko po prostu wybór ręczny na jednej podstawce.

 

*Czy obwód kół można wprowadzić w tym modelu ręcznie dla roweru 1 i 2 w milimetrach ?

 

*Jak sprawuje się w niej termometr ? Czy jest on dokładny tak jak ma wyświetlane - do części dziesiątych czy może to badziewny bajer. I czy wogole przydaje się on.

 

*Znacie jakieś sensowne firmy oprócz firmy którymi można by się zainteresować.

Nie chce syfu który oferują mało znane firmy za 10 zł

Co do wersji przewodowej to ci nie powiem bo nie wiem, bez. przewodowa, ma taką możliwość,ale tylko po zejściu z roweru,(ma go ona na nadajniku)

tak można na pewno wprowadzić obwód kół dla rowerów 1 i 2

termometr sprawuję się jest dla mnie OK!! Czy przydaje się hmm.... to zależy mnie w poprzednim czasami go brakowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wersji przewodowej to ci nie powiem bo nie wiem, bez. przewodowa, ma taką możliwość,ale tylko po zejściu z roweru,(ma go ona na nadajniku)

tak można na pewno wprowadzić obwód kół dla rowerów 1 i 2

termometr sprawuję się jest dla mnie OK!! Czy przydaje się hmm.... to zależy mnie w poprzednim czasami go brakowało

 

Aha, czyli nie bede musiał zmieniać podstawek, wystarczy zmienić numer roweru w liczniku. To fajnie że można wprowadzać ręcznie obw. koła. Pytam o to ponieważ mój licznik bedzie jeździł cały czas na jednym rowerze i jednej podstawce, ale na różnych rozmiarów oponach, a chciałbym mieć zawsze prawdziwe pomiary, a nie błędne.

 

A jakieś inne "sensowne" firmy niż sigma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóżmy że jeździsz na dwóch różnych rozmiarach opon, to w tym wypadku możesz zaprogramować wielkość opon dla pierwszego rozmiaru i dla drugiego, nie jestem pewien( nie sprawdzałem) ale zmieniając to też chyba będzie osobno naliczał przejechane km dla roweru 1 i 2

 

No właśnie o to mi chodzi żeby naliczał na jednych oponkach jako dla roweru 1 a na drugich jako dla roweru 2 :)

A sumę kilometrów będę mógł odczytać w opcji : dystans rower 1+2

Może ktoś to sprawdzić, czy w tym konkretnym liczniku (sigma 1609 BC (przewodowa)) można przełączać ręcznie (guziczkiem a nie zmianą podstawki) w liczniku naliczanie dla roweru 1 i roweru 2 , gdzie dla każdego ustawie sobie dokładny obwód koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...