Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Bo to pękający szmelc na kołach 29. Sprzedajcie swoje rowery i kupcie zjazdówki ,a będzie wam dane.

 

Nie ma to jak opinia podparta argumentami i wnosząca coś sensownego do tematu :thumbsup: 

 

Jesteś z tych co potrzebują full'a na asfalt bo twardo w pupę? :thumbsup:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z tych co potrzebują full'a na asfalt bo twardo w pupę?

 

 

Nie potrzebuję fulla do zjazdów , poważnie. Wystarczy mi mój stalowy NS ze 160mm :) I nie nie jestem z tych co umieją j na swoich freeride'owych roweruch z 23-centymetrowym skokiem amora zeskoczyć z krawężnika  :woot:

 

 

 

Pościgamy się na jakimś stromym podjeździe? Ty na swojej zjazdówce, a ja na Peaku, zobaczymy który szmelc jest szybszy.

 

 

Czytaj ze zrozumieniem Panie mądry. Rower zjazdowy nie jest do podjazdów...Zawsze można obrócić kota ogonem :)  Chcesz to się tam męcz na podjazdach ja wykupię bilet na wyciąg :laugh: Poza tym była to ironia abyście sprzedali swoje śmieszne rowerki na dużych kołach i zamienili na rowery dziecięce z kołami 26. A co do pękającego peaka nic się nie zmieniło bo tak się po prostu dzieje. Przez manię lekkości i zajemocno cieniowane rurki spawy puszczają i można cieszyć się tym ,że obejmie to gwarancja.  

Edytowane przez AdaskoKross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie małe pytanko, w Peaku 29er maksymalną tarczę jaką można wrzucić to 160mm.

Jest możliwość zamontować na tył tarcze 180 ew 203mm po zastosowaniu adaptera pm160 na pm160 czy pm203?

Chodzi mi o taki adapter

http://www.bikestacja.pl/pl/adapter-kcnc-hamulca-tarczowego-czarny-pm-160-pm-180-16970.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

maksymalną tarczę jaką można wrzucić to 160mm.

 

 

est możliwość zamontować na tył tarcze 180 ew 203mm po zastosowaniu adaptera pm160 na pm160 czy pm203?

 

Jest, tylko robiąc to łamiesz zalecenia producenta i nie wiadomo co się stanie.

 

A po co Ci taka tarcza na tył? To nie ma kompletnie sensu, niektórzy wsadzają nawet 140mm na tył ( w Peaku niestety się nie da) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jaki jest profit z tego, że nie zmieniają dużo? Ja nie widzę żadnego. Tej ramy nie zmieniano przez 5 lat.

 

Patrząc po sprzedaży to chyba ludzie są zadowoleni. Byłem ostatnio na zawodach XC i jest tam wysyp Peak'ów.

 

 

 

Jeśli będą czekać następnych 5 lat mocowanie przerzutki DM

 

Czy to nie jest kolejny z tych wspaniałych pomysłów żeby tylko na siłę coś zmienić?

 

 

 

wewnętrzne prowadzenie kabli, to słabo.

 

Rozwiązanie ma tyle samo przeciwników co fanów. Z jednej strony fajne z drugiej strasznie denerwujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na zawodach XC i jest tam wysyp Peak'ów.

 

Myślisz, że gdyby ta rama była lepsza, to "wysypu" by nie było? Może byłby większy?

 

Czy to nie jest kolejny z tych wspaniałych pomysłów żeby tylko na siłę coś zmienić?

 

Może tak. Ale mam już jedną taką przerzutkę i uważam, że odrobinkę łatwiej ją wyregulować oraz utrzymać w czystości (brak obejmy), więc wolę DM.

 

Rozwiązanie ma tyle samo przeciwników co fanów. Z jednej strony fajne z drugiej strasznie denerwujące. 

Nie wiem czy tyle samo. Jeśli system jest pomyślany z głową, to nie jest uciążliwy. Korzyści dla estetyki i łatwości czyszczenia roweru są znaczne (mniej trudno dostępnych zakamarków zbierających błoto). Wolę raz na dwa lata pomęczyć się więcej przy wymianie kabli, niż męczyć się więcej przy każdym myciu roweru.

 

Przymierzam się do zmiany hardtaila i jeśli chodzi o przerzutkę, to ideałem byłoby mieć 3 rzeczy: wewnętrzne prowadzenie kabla, side-swing i direct mount. W peaku pewnie za następne 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pojawiające się nowe standardy nic nie poradzimy. Były są i będą.

 

 

 

Poza tym to wtedy nie kosztowałby już poniżej 1k.

 

Może tak a może nie. Równie dobrze można napisać, że szkoda, że dali sztywną oś, bo mogli tylko wspawać inaczej główkę ramy i zostawić starą cenę...

 

Każdy ma swoją opinię. Moja jest taka, że wolałbym w pełni nowoczesnego peaka za nieco więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...