Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie odnośnie wielkości ramy.Składam rower na zimę(a w zasadzie potrzebuję tylko rame bo reszta wala się w domu) i zastanawiam się nad Peakiem 29 2016.Mam 177cm wzrostu i długość nogi 80cm stojąc boso.Skłaniam się ku S-ce czyli jakieś 17,5" ( w poprzednich latach M ). Niestety nie mam gdzie przymierzyć się do ramy na kołach.Jak ktoś jest podobnych gabarytów i ma tą ramę to proszę o info.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie odnośnie wielkości ramy.Składam rower na zimę(a w zasadzie potrzebuję tylko rame bo reszta wala się w domu) i zastanawiam się nad Peakiem 29 2016.Mam 177cm wzrostu i długość nogi 80cm stojąc boso.Skłaniam się ku S-ce czyli jakieś 17,5" ( w poprzednich latach M ). Niestety nie mam gdzie przymierzyć się do ramy na kołach.Jak ktoś jest podobnych gabarytów i ma tą ramę to proszę o info.Pozdrawiam.

Mysle ze latwiej byloby znalezc osobe gdybys podal swoja lokalizacje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie odnośnie wielkości ramy.Składam rower na zimę(a w zasadzie potrzebuję tylko rame bo reszta wala się w domu) i zastanawiam się nad Peakiem 29 2016.Mam 177cm wzrostu i długość nogi 80cm stojąc boso.Skłaniam się ku S-ce czyli jakieś 17,5" ( w poprzednich latach M ). Niestety nie mam gdzie przymierzyć się do ramy na kołach.Jak ktoś jest podobnych gabarytów i ma tą ramę to proszę o info.Pozdrawiam.

Mam 176 i s jest idealna. Mam peak w rozmiarze 27.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie moja obecna rama zaczyna pękać w okolicy suportu( oczywiście idzie na gware) mam 188cm a noga 87cm i pytanie jaka powinienem brać rozmiarówke.

Obecna rama to xl, rower od kwietnia zrobił 7500km (wtedy złożony) i nie było nigdy problemów z bólem pleców czy nadgarstków.

Pytanko brać teraz L czy zostać przy XL.  

 

[/url]">http://http://images81.fotosik.pl/110/b6c39e25a2598dac.jpg'>b6c39e25a2598dacgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździło ci się wygodnie na XL to pozostań przy tym rozmiarze. W L będziesz zmuszony do zastosowania sztycy 400mm wyciągając ją blisko maksa, a to s kolei oznacza większe prawdopodobieństwo uszkodzenia kominka (siła x ramię). Możesz wybrać L oczywiście, ale zwróć uwagę na swoją wagę, żeby nie była zbyt duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie ryzykuj niepotrzebnie tym bardziej, że te XL nie wygląda ustawieniami na zbyt duży rower dla właściciela. Sztyca wygląda na wysuniętą optymalnie, kiera nisko, mostek też pewnie z 80mm. Po co zmieniać i ryzykować jak jest OK? Ja ważę podobnie, ale mam o 2cm mniej wzrostu i 1cm krótszy przekrok, no i codziennego stresa, kiedy to trzaśnie w mojej eLce. Już jeden kominek załatwiłem w życiu, a te jest brutalne i pewnie przyjdzie kiedyś pora na ten z Peaka. Jestes nieco wyzszy, jest dobrze, zostań przy XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kolegę Broda ;-)

Tak chodź o peaka, w końcu to wątek o tej ramię. Używany by do jazdy codziennie i w każdych warunkach, był dwa razy w górach a tak to poznańskie lasy i okolice. Lekko nie miała ze względu na moją wagę i czasem mocniejsze kopyto (w nie odpowiednich miejscach) . Jak pójdzie sprawa gwarancji napisze jak się zakończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Zastanawiam się nad ramą Peak'a 29 i zauważyłem, że wersja "Lady" posiada kąt główki bardziej odpowiadający obecnym trendom, to znaczy 70 stopni w porównaniu do 72 w wersji męskiej. Mam 170cm wzrostu, i myślę, że taka rama w rozmiarze M (oczywiście biało niebieska bo w tym jakby różu bałbym się pokazać na starcie zawodów :D) byłaby dla mnie ok, chyba, że jest coś o czym nie wiem i ta wersja nie będzie odpowiednia dla faceta? Może się ktoś wypowiedzieć w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 3 lata. Kilkanaście maratonów. Sporo niedolotów przy wadze 85kg, udało mi się zniszczyć amortyzator, ale ramy nie. Trochę wyjazdów w góry. W sumie ponad 15tyskm ostrej jazdy. Wiele razy myślałem na zjazdach, że rower się rozpadnie na kawałki, myślałem, że się złamie na hopach. W końcu nie jestem lekki. Nuda. Nic się nie dzieje. Jak w polskim filmie...

 

19.jpg


Na Rychlebach po kamulcach też był świetny. Dziwna sprawa, że fulle tak dobrze podjeżdżają, a jednak wszyscy tam ćwiczyli wypych. Może to wina nadmiaru % we krwi?

14188210_1091820510895796_31079628715750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczas czyszczenia roweru na zimę zauważyłem niepokojącą rysę w okolicach zacisku sztycy. Mam obawy, że to może być pęknięcie ramy. Sztyca wysunięta prawie na max, ale ogranicznik jest jeszcze schowany. Moje pytanie- oddawać na gwarancję czy nie? jest możliwość na pozytywne rozpatrzenie? Poniżej zdjęcia "ryski"

 

9y4YcSo.jpg

 

 

N7FXTgd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...