Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

Pytanie jaki rozmiar ramy dla 172 cm wzrostu /72 kg dla geo 2016? nowy rower ma służyć do maratonów, słabiej zjeżdżam niż podjeżdżam :laugh:  Potrzebuję pomocy na zjazdach. :laugh: . Napęd XT 1x11, amortyzator Fox'a, koła Crest/Novatec 771/772, opony Maxxis Ikon lub RaRa. Będę wdzięczy również za pomoc w doborze kokpitu - mostek, kierownica. 

 

 

Testowałem w tym roku Merida BIG.NINE TEAM 17'', było OK, ale jakoś nie jestem w stanie porównać tych geometrii

Edytowane przez dhman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Jestem tutaj nowym użytkownikiem , więc na wstępie chciałem się przywitać.

Pierwszy mój post trafił w tym temacie dlatego że przymierzam się do zakupu ramy Accent Peak 29"

Oczywiście  przeczytałem prawie cały ten wątek i wiem że wiele osób o podobnych gabarytach  pytało już o to samo o co zapytam ja.

Przeliczyłem, przeanalizowałem swoje gabaryty ale zależałoby mi na waszej opinii.

Otóż potrzebuję waszej propozycji co do wielkości ramy , szerokości kierownicy  i długości mostka.

Moje parametry gabarytowe to 180cm wzrostu , mam raczej dłuższe nogi (88cm boso), krótszy tułów, i chyba długie ręce (78cm od pachy do czubka palca), normalna moja waga to ok 75kg (chwilowo kilka kg więcej)

Rower chcę poskładać pod wypady po ścieżkach leśnych, czyli piaski, korzenie, i żwir, asfalt też będzie użytkowany.  Nie mam zamiaru brać udziału w żadnych wyścigach, karkołomnych zjazdach i podjazdach. Owszem zapewne zjazdy i podjazdy jakieś kilka razy w roku będę sobie serwował ale będzie to zapewne na znacznie niższym poziomie niż wasze ;) np wypad w okolice Mirowa  i Bobolic (Jura Krak. Częstochowska) troszkę  pośmigać po tamtych ścieżkach- czyli nic aż tak bardzo wyczynowego.

Z moich obliczęń wynika że najlepsza dla mnie jest rama o długości rury podsiodłowej  49,59cm , dodam że teraz mam rower już dosyć leciwy- author solution z ok 2008r rama 21" i koło 26" i nie bardzo wiem o co chodzi w nim ale źle mi się jeździ , mam wrażenie że jest za mały dla mnie chociaż nie powinien.

Na rower chciałbym przeznaczyć max 3000zł  ale wiadomo wszystko wyjdzie w "praniu" im więcej człowiek czyta i jest bardziej  zorientowany tym bardziej podnosi się półka cenowa osprzętu który kupujemy :)

Nie chciałbym jednak przesadzić z tym wszystkim tworząc rower którego możliwości nie będę wykorzystywał.

Interesuje mnie po prostu w miarę dobry rower  na nie szczególnie agresywny styl jazdy.

Jeśli chodzi o wasze propozycje odnośnie wielkości ramy to bardzo proszę o cale lub cm rury podsiodłowej bo łatwiej się to odczytuje z racji zmiany rozmiarówki Accenta

Super będzie jeśli ktoś podpowie jaką szerokość kierownicy powinienem wybrać oraz długość mostka.

Z góry dziękuję za cenne wskazówki :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Od razu mogę Ci odpowiedzieć na cześć pytań. Ja mam 180, nogę 90 i jeżdzę na Peaku w rozmiarze M (2014), mostek 100mm, kierownica 71cm. Wazę 72kg. Jestem zadowolony o jest mi wygodnie choć to pozycja bardziej "racingowa" jak mi ktoś powiedział, ze względu na ciężar ciała przesunięty do przodu.

 

Pełną geometrię tej ramy znajdziesz tu: http://velo.pl/sites/default/files/pliki/geometria_ramy_peak_29.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze  w tym wszystkim jest to że byłem dziś przymierzać  wielkości ram na kołach 29"

Przejechałem sie na ramie 19" jakiegoś krossa i stwierdziłem że siodełko wysunięte na maxa to za mało - sztyca miała ponoć 35cm odczucie miałem takie że jadę na zbyt małym rowerze. większość pewnie stwierdzi że nie możliwe żeby taka rama była za mała , no ale takie miałem odczucie.

zaraz potem przejechałem się na Specialized 21" i zdecydowanie lepiej mi się jechało a siodełko nie było przynajmniej na maxa wysunięte.

BratDaltonie - powiem ci że nie wyobrażam sobie jak ty sie mieścisz na ramie 17" ja bym nie dał rady :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osoby 180cm wzrostu i 88cm nogi na pewno nie trzeba ramy 21"=53cm. Nie w MTB. Sam mam 190cm/93cm i 50cm podsiodłówki w zupełności wystarcza. 

90cm nogi i 44,5cm podsiodłówki brzmi znów podejrzanie mało. Może wystarczające przy sztycy ponad 40cm lub bardzo mocno cofniętym do tyłu siodle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kklejnoty były jakieś 4cm myśle od rurki , ale nie wiem w sumie czy rura tam nie była jakoś bardziej opadająca niż np w accent peak.

No dobra więc ok . dajmy na to że decyzja zapadnie na ramę  19" z accent peak 29" - jaka sztyce powinienem zastosować żeby było ok?

Acha może nie w tym temacie ale co sądzicie o dynamach wbudowanych w piastę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...