Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam zakupić ramę jak w temacie tylko zastanawiam się co do rozmiaru mam 180 cm wzrostu 81 kg wagi noga 86 cm, i teraz dylemat rama M czy L, rower ma służyć mi rekreacyjnie do wyjazdów do lasu i zabierania z sobą na wakacje. Z góry będę wdzięczny za jakieś opinie. pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zmierzyłeś długość nogi? Ja mam 178 i nogę 84 :whistling: Jeżdżę na ramie w rozmiarze M.No bo jest za duża dla Ciebie L powinna być dobra

wydaje misie ze dobrze. Mierzelem stojac w lekkim rozkroku. Odlgosc od krocza do podlogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. M i krok 87cm to wywalenie sztycy 400 na maksa w górę, to nie jest idealne rozwiązanie dla ramy. L ma inną wadę, długość dla 180cm, ale tę można bezboleśnie skorygować mostkiem nawet 60mm.

Stafik, jesteś pewny swego przekroku? Może w butach go zmierzyłeś a nie na boso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie odnośnie doboru wielkości ramy. Moje parametry to 198 cm wzrostu i 91 długość nogi. Wypada na XL, ale czy na pewno?

Obecnie jeżdżę Unibike'em Viper na ramie 23' i wydaję się być ok. Co myślicie?

Mam też pytanie, czy ramy te mają już splanowane mufy, czy przed założeniem suportu z zewnętrznymi łożyskami lepiej taką operację przeprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie odnośnie doboru wielkości ramy. Moje parametry to 198 cm wzrostu i 91 długość nogi. Wypada na XL, ale czy na pewno?

Obecnie jeżdżę Unibike'em Viper na ramie 23' i wydaję się być ok. Co myślicie?

Mam też pytanie, czy ramy te mają już splanowane mufy, czy przed założeniem suportu z zewnętrznymi łożyskami lepiej taką operację przeprowadzić?

 

Mufę musisz koniecznie splanować. Co do wymiaru, Przy Twoim wzroście XL będzie jak znalazł. Pamiętaj że viper to rower crossowy z inną geometrią .  ja mam  wzrost 190cm i nogę 93cm i mam Peaka XL , ale crossa mam 58cm i jest w sam raz. Natomiast szosówka to już 60cm, :) Więc spokojnie XL powinno by dla Ciebie OK. W moim wypadku sztyca jest wysunięta na bezpieczne 23cm licząc od komina do prętów.

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moje parametry to 198 cm wzrostu i 91 długość nogi. Wypada na XL, ale czy na pewno? Obecnie jeżdżę Unibike'em Viper na ramie 23' i wydaję się być ok. Co myślicie?
mam 197cm i mam XL

sztyce kupilem 580mm, zeby nie ryzykowac polamania kominka

 

ja bym osobiscie celowal wlasnie w 22-23" ale nie kupisz tak duzego peaka :(

co nie zmienia faktu ze jezdzi sie dobrze ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...