Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie też jestem nieszczęśliwym posiadaczem wspomnianych sterów Accent HSI-SPRO. Po każdej jeździe muszę kasować luz. Są jeszcze na gwarancji ale nie będę ich reklamować bo dostanę takie same. Czy jeśli chciałbym kupić inne to mam kierować się oznaczeniem z główki ramy: ZS44 i ZS56?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniu, na jakiej podstawie stwierdzasz, że problem leży gdzie indziej niż wspomniałem? Twoja wiara nie ma tu nic do rzeczy. Stery zostały zamontowane w warsztacie, luz kasuję prawidłowo. Czy ktoś może mi udzielić konstruktywnej odpowiedzi? Czy szukając nowych sterów półzintegrowanych tapered do ramy Accent Peak 29 wystarczy szukać takich oznaczonych ZS44 ZS56? Czy Dartmoor Flash nadają się do tej ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniu, na jakiej podstawie stwierdzasz, że problem leży gdzie indziej niż wspomniałem?

Na podstawie inżynieryjnej dedukcji...przeanalizuj, jeśli codziennie robi Ci się luz to oznacza że pomiędzy koroną amorka a mostkiem pojawia się szczelina którą kasujesz...dlaczego się pojawia?

-rura sterowa wychodzi z korony?...małoprawdopodobne

-uszkodzone stery? ale że co...zmniejszają się? w nieskończoność? jesli nie byly dopasowane to po 2-3 kasacjach i tak wszystko powinno osiąść na główce i już po sprawie. wydają jakieś dźwięki które sugerują że łożyska są NOK?

-skraca Ci się główka w ramie? ;) tez maloprawdopodobne

-złe połaczenie mostek-rura sterowa? ...TUTAJ strzelam że to jest problem...a więc...problem z gwiazdką lub nie właściwa kolejność skręcania śrub mostka i gwiazdki

 

nie obrażaj się...ale napisz mi proszę jak kasujesz luz?

pozdrawiam

Edytowane przez Leniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się nazywa komin!  ile to waży?

nie mam pojecia. nie jestem z tych ktorzy waza kazdy detal roweru ;)

 

 

 

Nie wyobrażam sobie jeździć w tak pochylonej pozycji..

pozycja jest naturalna!

nie zapominaj ze mamy rowniez dlugie rece! a dodatkowo mam jakies 30mm podkladek pod mostkiem ;)

 

 

 

Gdyby rama była za mała, szukał bym innej a nie upierał się przy tej

jak pisalem rame mam z przypadku - dostalem ja po reklamacji peknietej ramy

 

 

 

Skoro sztyca 400mm jest za krótka to rama jest za mała...

sztyca 400mm jest schowana o jakies 2-3cm ponizej minimum. ale skoro jedna rama mi juz pekla to nie chcialem ryzykowac i kupilem dluzsza sztyce. te 580mm jest wysunieta o jakies 2cm! 

 

gdzies juz wrzucalem to zdjecie

 

78634928225d1ed2724ea718042115f67b993c03

Edytowane przez DIYaudioPawelS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wrocil z gwarancji mój peak po wyryciu rysy na spawie miedzy podsiodlówka a tylnym trójkatem,wymienili na nowa i tu moje pytanie.Wysylalem sniezno biala z niebieskim a otrzymalem jakas biala choc bardziej w beż wpada z niebieskim.Widac roznice miedzy napisem accent pod rama a kolorem ramy,w starym tego nie bylo.Taki odcien w tym roku wystepuje czy wcisneli mi jakis odpad pokontrolny.Mial ktos kontakt z tegorocznymi bialo-niebieskimi?

Edytowane przez tady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...