Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście przy 178cm wzrostu noga około 80cm mam M-ke , mostek 100mm -6stopni bez podkładek, sztyca bez offsetu, rama idealnie mi pasuje, kolega ma L-ke (przy wzroście 184cm), z ciekawości wsiadłem to czułem się jak na krowie, dla osób poniżej 180 włącznie zdecydowanie odradzam L chyba że po bułki do sklepu to może...

 

w moim przypadku tak to wygląda, sztyca wysunięta około 240mm

06B8kEj.jpg

ja bym tylko obciął sterówkę bo bardzo szpeci ogólnie bardzo pro wygląda Edytowane przez robert1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robert1982

Takie ucięcie w tej ramie może być bolesne. Ucinając sterówkę to zostanie jej jakieś 140-145mm, czyli widelec praktycznie jest niesprzedawalny.

ja mam ucięte na 15,5 dałem płaską podkładkę od sterów i dołożyłem półcentymetrową wrazie gdyby mi padły stery i musiałbym kupić inne z troszkę inną podkładką wyższą a wygląda znacznie lepiej niz z tym rozbijaczem czoła ale to tylko moja opinia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robert1982

tak jak napisał Mokry nie uciąłem jej ze względu na ewentualny problem z odsprzedaniem bądź zmianą ramy, na początku mi to przeszkadzało ale przejeździłem cały tamten sezon i się przyzwyczaiłem, nie mniej rozważam zmniejszenie tej górnej podkładki na połowę, zawsze to będzie mniejszy "rozbijacz czoła" :)

 

 

Edytowane przez kalibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przy 178cm wzrostu noga około 80cm mam M-ke , mostek 100mm -6stopni bez podkładek, sztyca bez offsetu, rama idealnie mi pasuje, kolega ma L-ke (przy wzroście 184cm), z ciekawości wsiadłem to czułem się jak na krowie, dla osób poniżej 180 włącznie zdecydowanie odradzam L chyba że po bułki do sklepu to może...

 

w moim przypadku tak to wygląda, sztyca wysunięta około 240mm

06B8kEj.jpg

 

Patrząc na wysunięcie sztycy przy Twojej nodze (80cm) wydaje mi się że przy moich wymiarach (noga 84 cm) sztyca byłaby niebezpiecznie mocno wyciągnięta w rozmiarze ramy M.

Sztyca 400mm mogła by być za krótka dla mnie dlatego sugerowałem się rozmiarem L.

Chyba że się mylę...

 

@kalibra, mógłbyś podać jaki jest przekrok w Twojej ramie?

Edytowane przez jaro0011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaro 0011

co do przekroku to w najniższym miejscu (styk górnej rury i podsiodłowki) jest 72cm od ziemi, w połowie górnej rury jest 81cm, ogólnie jak stanę to mam jeszcze te minimum 5cm zapasu nad górną rurą więc jest bezpiecznie.

myślę że sugerowanie się samym wystawaniem sztycy to nie tędy droga w dobieraniu rozmiaru, jeśli chcesz poważniej pojeździć (szybciej agresywniej, lepsze manewrowanie) to albo rama idealnie skrojona albo ciut mniejsza jak rozmiar nie podchodzi, jak ktoś wyżej pisał nigdy większa, takie i moje zdanie.

najlepiej jakbyś się przejechał na obu, w końcu tyle osób jeździ na peaku że nie problem w okolicy kogoś znaleźć i się przymierzyć, nawet na forum spokojnie można kogoś namierzyć

Edytowane przez kalibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie porada i chłodna ocena potrzebna jest. Dostałem dziś moja ramę i po oględzinach na spawie stwierdziłem takie coś jak widoczne na zdjęciu. Przejmować się tym (to przetopienie?) nie osłabi to konstrukcji, nie stanie się przyczyną pękania w tym miejscu? Oceńcie doradźcie co robić, reklamować czy składać bajka. Pozdr!

post-179534-0-51783000-1425053885_thumb.jpg

post-179534-0-74157300-1425053892_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! Z racji, że jestem w trakcie przesiadki z 26' na 29' i celuję w ową ramę to jaki rozmiar byście polecali przy 193cm wzrostu? L czy XL?

Widziałem, że na forum jeden z kolegów ma na sprzedaż Peak'a w dobrej cenie w rozmiarze L, ale przy jego 190cm ciut jest za krótko. Hm?

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...