Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej się podjeżdża, pewniej się zjeżdża.

Mam identyczne kąty w ramie, widelec 100mm i nie wiem jak mógłbym zyskać na podjazdach robiąc z tego jeszcze mniejszy kąt, uwzględniając że łamie mi się jeszcze kąt podsiodłowy, ale na pewno wyszedł z tego stabilny ścieżkowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za offtop nie związany z Accent Peak

Było z widelcem 100mm (AC-486mm z SAG)

th_cobiaprzed1_zps1fb269fa.jpg

Jest ze sztywnym o długości widelca 120mm (AC-510mm):

th_rigidbok_zpsc2e4c5fd.jpg

Niestety nie mam fotki Cobii z amortyzatorem na 120mm, ale geometrycznie wychodzi dokładnie tak samo jak na sztywnym. Kąt podsiodłowy zmienił się bardzo nieznacznie. Poprawienie pozycji siodełka nosem w dół i 1cm do przodu załatwiło sprawę. Podjazy są łatwiejsze, bo trochę większy ciężar idzie na tylne koło a zjazdy pewniejsze, bo przednie koło jest bardziej "z przodu" i kąt główki się zmniejsza. Pewnie sama zmiana długości widelca nie daje aż takiego uzysku w podjazdach jak jazda na "sztywnym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zastanawiam się nad złożeniem roweru na ramie Accent Peak 29 2014 w kolorze czarno białym i rozmiarze XL tylko właśnie nie wiem jak jest z tymi ramami z rocznika 2014.

Są jakoś wadliwe, pękają czy są raczej nie do zajechania. Z tego co czytałem tutaj to rocznik 2013 był słabo wykonany i kilku osobą strzelił. Nie wiem natomiast jak z rocznikiem 2014 bo nic takiego tutaj nie znalazłem odnośnie wad, jakości i wytrzymałości. Mam 197cm i nogę 95cm, zastanawiam się właśnie nad tym Accentem Peak 29 (XL) lub Cube Reaction HPA SL 29 (23").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie stoję przed wyborem nowej ramy 26. Nie chciałem zakładać nowego tematu więc pisze tu. Czytałem, że peaki się sprawdzają w stosunku do ceny ale mam problem z wyborem. Mój wzrost 185cm noga 77cm (od ziemi do krocza) czy L będzie dobra?

1. http://velo.pl/czesci/ramy/accent/peak

2 .http://velo.pl/czesc.../accent/peak-26

3. http://velo.pl/czesc...accent/el-norte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poprostu uważam. Normalnie firmy montują sztyce 350 i tyle powinno wystarczyć dla danego zakresu wzrostu/wielkości ramy. Niestety firmy też idą na łatwiznę i produkują 3 rozmiary co 2 cale, które mają wystarczyć dla całego zakresu wzrostu, od 170 do 200cm. I niby tak jest tylko, że ci bikerzy znajdujący się pomiędzy zakresami (w przypadku Peaka L jest to wzrost ok. 186/190) muszą iść na pewne kompromisy i ratują się wymianą sztycy na dłuższą. O tyle jest dobrze, że nie ma seryjnie montowanych Peaków bo to goła rama, ale w przypadku zmontowanych już rowerów tak jest, od nowości coś do wymiany - najczęściej sztyca i mostek na dłuższe. Takie ustawienie wymusza też pozycję mocno pochyloną bo najczęściej wychodzi tak, że poziom mostka jest znacznie niżej (nawet 10cm) od poziomu siodełka co nie każdemu musi odpowiadać, a 3 podkładki tego nie są w stanie zniwelować. Uważam też, że sztyca 400mm znacznie bardziej obciąża węzeł ramy tym bardziej, jeśli jest wyciągnięta pod maxa swojego zakresu (siła x ramię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...