Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zwykłą shimano turney  sis top shift  tą jakby w kształcie X (widok z góry), mam 3 blaty i miałem problem z przerzutkami dopiero po wizycie w sklepie rowerowym i przymiarce bodajże dopiero czwarta spasowała, akurat tą z niższej półki cenowej. Wcześniej sam zmieniałem metodą prób i błędów chyba trzy przednie przerzutki i zawsze coś nie tak było. Ta spisuje się świetnie na moim napędzie  3x9.

Edytowane przez Fester1506
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Iron79, ale Ty masz napęd 2x10, wtedy to nie ma problemu... Czy ktoś jeszcze mógłby napisać jaką przerzutkę przednią stosuje z napędem 2x9?

Shimano SLX FD-M667 9rz. Down Swing   Działało na zestawie 22-36 oraz 22-38 ( trochę gorzej )

 

PS.

Wróciłem do 3 tarcz odkąd wypuścili korby typowe dla 29" :  40-30-22 

 

O napędach było dużo http://www.forumrowerowe.org/topic/161224-naped-konwersja-3x9-na-2x9/

Edytowane przez madluki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym złożyć sobie rower na ramie accent peak 29 w kwocie około 2500zł. Mam 189cm i ważę 92kg.

Sama ramę można kupić za 629zł.

 

Proszę o pomoc w złożeniu sensownego roweru, ewentualnie podaniu przykładów.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cony

Popieram to co napisałeś, też chętnie złożyłbym coś dla siebie: wzrost 191cm, przekrok 88/89cm, waga < 80kg.

 

Przydałby się w tym temacie tutorial dla laika (kogoś kto nigdy nie składał roweru) jak złożyć rower od A do Z na przykładzie ramy Accent Peak 29 w rozsądnych pieniądzach tj. +- 2000-2500zł

Kilka przykładów konfiguracji, filmik instruktażowy lub fotki z opisem. Części: nowe, używki, koła np. kompletne nowe/używki.

 

Czekamy na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocny temat jest w dziale napęd, o dobieraniu napędu w danej konfiguracji.

 

Poruszanie ogólnie tematu używek nie ma sensu, bo każda używka będzie inna. 

 

Poza tym, nie wykazaliście nawet elementarnego zaangażowania w znalezienie odpowiedzi na swoją prośbę. Oczekujecie, że ktoś wysmaży długiego posta (filmik, fotki - wow) w odpowiedzi na wasze kilka linijek. 

 

I last but not least - 2500 (sama rama to prawie 7 stówek z przesyłką) to jednak trochę mało, by jakoś mocno kombinować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cony

Popieram to co napisałeś, też chętnie złożyłbym coś dla siebie: wzrost 191cm, przekrok 88/89cm, waga < 80kg.

 

Przydałby się w tym temacie tutorial dla laika (kogoś kto nigdy nie składał roweru) jak złożyć rower od A do Z na przykładzie ramy Accent Peak 29 w rozsądnych pieniądzach tj. +- 2000-2500zł

Kilka przykładów konfiguracji, filmik instruktażowy lub fotki z opisem. Części: nowe, używki, koła np. kompletne nowe/używki.

 

Czekamy na odzew.

 

 

Dokładnie w tym temacie, w którym piszemy były nawet całe arkusze Excel ze specyfikacją i kosztorysem ok 3 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludz, Wrociu

Tak podejrzewałem, że rzucone hasło skończy się na odsyłaniu do innych działów i temat umrze.

Kosztorysy owszem widziałem ok.3 tys, ale nie licząc rzeczy, które były już zakupione wcześniej co powoduje znaczne podwyższenie kosztów końcowych.

W przypadku złożenia roweru na przykładzie Accent Peak od podstaw pewnie również odeślecie do google :laugh:

 

Edytowane przez tommy1511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W przypadku złożenia roweru na przykładzie Accent Peak od podstaw pewnie również odeślecie do google

Nie ale umiejętność szukania jest bardzo przydatna. Konfiguracji Accent Peaka za 2500-3000 jest od groma w wyszukiwarce "Garaż" naszego forum. W tym wątku takich konfiguracji jest kilka. Wystaczy poszukać.

Trochę to irytujące, jak co chwilę ktoś rzuca pytanie, którego temat został już wyczerpany kilkadziesiąt postów temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do innych działów nie :) W tym prawie wszystko jest :)

 

Chodzi mi o to, że temat puchnie i puchnie :) W sumie to dobrze, bo świadczy o popularnoście tego produktu ale ...

W tym jednym wątku jest przynajmniej kilkadziesiat zapytań o stery i temat powtarza się co chwila :)

Myślę, że po prostu jeden wieczór na przeczytanie tego tematu, przejrzenie garażu + artykuły na temat Peak na team29er i nawet źółtodziób napisze specyfikację wg której można złożyć dobrą maszynę na Accent Peak  :)

 

 


Cony

Popieram to co napisałeś, też chętnie złożyłbym coś dla siebie: wzrost 191cm, przekrok 88/89cm, waga < 80kg.

 

Przydałby się w tym temacie tutorial dla laika (kogoś kto nigdy nie składał roweru) jak złożyć rower od A do Z na przykładzie ramy Accent Peak 29 w rozsądnych pieniądzach tj. +- 2000-2500zł

Kilka przykładów konfiguracji, filmik instruktażowy lub fotki z opisem. Części: nowe, używki, koła np. kompletne nowe/używki.

 

Czekamy na odzew.

 

 

Napisz do czego chcesz używać rower, czy już jakieś części masz, czy już masz jakąś koncepcję itd. Na pewno pomożemy. Daj coś :) od czego można wyjść i zacząć dyskusję.

Co do samego montażu.Filmów jak zamontować korbę, widelec na pewno znajdziesz sporo. Artykułów jeszcze więcej. Jak miałbym tutaj teraz napisać takiego posta, to w w 90% będzie to synteza tego co jest tutaj + filmiki z youtube. To czego ludzie nie chcą to dokonać tej syntezy za Ciebie :) :) bo wolą np. pojeździć na rowerze z świadomością, że wszystko tutaj jest i wystarczy się przeklikać nawet nie przez forum, tylko wystarczy ten temat.

 

Jak będziesz mieć konkretne pytanie ... np. czy taka a taka przerzutka jest ok i jakie są Wasze doświadczenia w kontekście Accent Peak to dawaj. Na pewno pomożemy :)

Edytowane przez Wrociu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommy1511: Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, bądź celowo przemilczałeś jej fragment. 

 

Twoje pytanie i dalszego posta cechują głównie dwa problemy. Po pierwsze, próbujesz uzyskać rzeczową odpowiedź , zadając BARDZO ogólne pytanie. Po drugie, co wiąże się z pierwszym, stopień Twojej ignorancji w temacie jest tak wysoki, że nawet to ogólne pytanie zadałeś w sposób uniemożliwiający rzetelną odpowiedź. 

 

Nie rozumiem roszczeniowej postawy, że Ty byś chciał rozpiskę gotową i na już. Bez żadnego myślenia. Po co Ci to? Próbujesz złożyć samemu rower. Warto mieć elementarne pojęcie, co do czego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprobuje sam sobie poradzic z tematem
Przestań się dąsać bo nie wypada mężczyźnie  :verymad: 

To jest moja konfiguracja a twoim zadaniem jest zastanowić się jakiego chcesz amora i jakiego rozmiaru ramy potrzebujesz oraz obliczyć sobie ile cię wyniesie całość złożona na moich częściach ewentualnie ze zmianami z twojej strony

 

  • Rozmiar ramyM
  • RamaAluminium T6061
  • WidelecRS Recon Silver TK SA 100 29" Blk
  • Tylny amortyzatorbrak
  • KierownicaFSA 720mm
  • MostekBoplight 90mm bez wzniosu
  • SztycaBoplight 400
  • SiodłoWTB Pure V
  • PedałyTime ATAC XC 2
  • ManetkiSHIMANO ALIVIO M410 DEORE SL-M530 prawa 9rz
  • Przerzutka przedniaShimano Deore LX FD-T660 Top Swing 3x9
  • Przerzutka tylnaSHIMANO DEORE RD M591
  • HamulceSHIMANO BR-M 485 Olej mineralny
  • Dźwignie hamulcaShimano BL-M 485
  • Kaseta/wolnobiegSRAM PG 950 9sp
  • ŁańcuchConnex/Shimano XT HG 73
  • KorbaSHIMANO FC-M 610 42/32/24
  • SuportAccent PRO HII
  • ObręczeMAVIC A317D 32H 29" oraz ACCENT AIRPLANE 29"
  • PiastyNOVATEC,Boplight
  • SzprychyDT Swiss,CN Spoke
  • OponySpecialized GROUND CONTROL 2.10x2szt.
  • DętkiCONTINENTAL,MAXXIS,Kenda
  • Rogi--
  • Linki/pancerzeShimano
  • Zacisk sztycyBoplight
  • Top CapDartmoor Astro
  • SteryAstro Dartmoor
  • GripyESI zielone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...