Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, podłączę się do tego ciekawego tematu, gdyż sam rozważam składanie pierwszego 29er`a na ramie Peak`a. Podam kilka szczegółów: wzrost 182cm, noga 84cm. waga: 90-95kg.

Obecnie jeżdżę na za małym fullu Giant Trance 26" w rozmiarze M i wymyśliłem sobie zmianę na HT 29". Ponieważ na początku tego sezonu nie przemyślałem tematu (nie myślałem o 29er),

kupiłem trochę szpeju do Trance`a:

- p. tył X-7

- p. przód SLX

- korba M610 Deore 38-24

- kaseta SLX 11-34 9s

- łańcuch Campagnolo C9

- hamulce SLX z tarczami na CL (p. 180, t.160)

- koła DT Swiss All Mountain z piastami DT 350 CL

Budżet mam niestety niewielki, chciałbym zmieścić się w 3k zł.

Mogę, albo kupić w posezonowej przecenie rowery w stylu Romet Rambler R-line 4.0 / Kross Level B7,

albo przełożyć wyżej wymieniony szpej (oczywiście poza kołami) do ramy Peak`a, do której musiałbym kupić stery, podsiodłówkę 400mm., koła i amortyzator,

sprzedając swój stary frameset (Trace M 4,2" z Fox Float R, RS Recon Solo Air)?

Czy Waszym zdaniem, warto przekładać co się da i czy zmieszczę się w 3k zł w ramie ze sztycą, sterami, amortyzatorem (powietrznym, 32 mm. golenie górne, optymalnie z blokadą), takie minimum to chyba RS 32 Air i sensownymi kołami na CL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za rady. Widzę, że mam dwa tematy do przemyślenia: koła i amor. Korcą mnie koła na Crestach: http://allegro.pl/no-tubes-obrecz-ztr-crest-29-28h-disc-cyklom-i4547366160.html z moimi piastami DT 350 na DT Championach, pewnie zmieściłbym się w tysiącu. Rama ze sterami i tanią sztycą kolejny tysiąc (zacisk jest w komplecie z ramą, czy też muszę go liczyć?). Opony zwijane z dętkami, powiedzmy 200, zostaje 8 stów na amora. Macie jakieś propozycje w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taperowany amorek to nie jest jakiś mega przymus,u siebie mam bez taperowania jedynie redukcję dałem i wszystko pięknie śmiga,odpuść sobie Cresty i zrób na Dartmorah albo Accentach i kupa kasy zostaje w kieszeni,zacisk do sztycy musisz dokupić chyba że producent dodaje ją a tutaj masz stery dedykowane do tej ramy z redukcją pod zwykły amorek http://velo.pl/czesci/stery-i-podkladki/accent/hsi-spro

 

Edytowane przez venom2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tublesa

chciałbym widzieć jak mleko uszczelnia ci oponę kiedy ją rozetniesz  :laugh:  nic skuteczniejszego od dętki nie masz załatasz,wymienisz i jedziesz dalej a z rozciętym tubem mleko bryzga na wszystko i idziesz pieszo do domu  :laugh:  :laugh:  

Andys rozwiązanie dla ciebie na 28 szprych prosto od DT http://www.dt4you.pl/533d-disc-6043-rpe53329p28s206043-p-1805.html?osCsid=28bf68291f289fcef7dbc9cb15d5f4bf  jeden z chłopaków na forum składał na nich koła i chwali je sobie i  nie sugeruj się numeracją na fotce bo wartość rzeczywista to 622x22 a nie 650B

Edytowane przez venom2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przyszły do mnie Accent HSI-SPRO z redukcją, które musiałem zamówić bo mam zwykły amor 1 i 1/8.

Pierścień redukcyjny między łożysko a sterówkę nasuwa się bezpośrednio na sterówkę, przecięty pierścień dopasowujący jest dany tylko do górnego łożyska.

Ale dopasowanie wyszło bardzo ciasne i myślę że u mnie takie pozostanie. Tak samo to rozwiązali w Dartmoor Aster.

Edytowane przez zbig001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...