Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

dziś odebrałem swojego Peak'a, powiem tak. jest ok, wygląd matowej biało czarnej ramy jest fajny ale.... wyraźnie czuć że białego jest grubiej, a czarny jest "pod spodem" - można zachaczyc paznokciem biały lakier i odskubac - wynika to z braku wierzchniego lakieru bezbarwnego. Ale przynajmniej nie ma nie dociągnięć malarskich typu że gdzieś linia jest krzywa, lub czarny wychodzi spod białego w miejscach gdzie nie powinien. Waga dla M 1681g z samym hakiem. Spawy wyglądają porządnie. Biały mat b.łatwo łapie brud. Rower będzie gotowy w przyszłym tygodniu dopiero :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam authora traction 29 w rozmiarze 19 i jest on dla mnie trochę za duży mam wzrostu 178cm i długość nogi 81 cm zastanawiam się nad zmianą ramy właśnie na PEAK 29 rozmiar M powiedzcie mi czy ten rozmiar będzie dla mnie dobry bo nie chcę popełnić drugiego błędu z rozmiarem ramy i jeszcze jedna prośba ma ktoś może zdjęcie roweru złożonego na  ramie w kolorze czarno białej w połysku o takiej http://allegro.pl/show_item.php?item=4111359224&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62  powiem że jak na niej jeżdżę to się czuję za bardzo wyciągnięty i dlatego chcę ją zmienić 

Edytowane przez robert1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja jest idealna,mam delikatny pochył w przód aby brzuch nie był zbyt mocno zgięty co przenosi się na oddychanie,szeroka kiera daje szeroki rozstaw ramion co powoduje duże otwarcie klatki piersiowej i zwiększa wydolność oddychania,siodło jest jakieś 2-3 cm wyżej od kokpitu co sprawia że plecy odpoczywają a na stromych podjazdach pozwala mi to siedzieć w siodle do ok. połowy podjazdu i zerwania się w krytycznym momencie,pochylenia w przód i zakończenia podjazdu w siodle a nie na stojąco,na stromych zjazdach nie mam wrażenia że zaraz spadnę z siodła i wywalę fikoła,ciągle kontroluję kierownicę,tyłek mogę zsunąć za siodło,najważniejsze to znaleźć swoją najwygodniejszą pozycję,co z tego że masz super sportową postawę na rowerze skoro po 20 km zaczyna cię rąbać w plerach a ja nawet nie odczuję że coś mi jest? Zdjęcia dam później bo teraz walę na wożonko  :thumbsup:  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła paczuszka z ramą :)

 

rower wstępnie przymierzony:

 

https://plus.google.com/photos/106210332091037000631/albums/5999670373717636209

 

A tu specyfikacja i koszt

 

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ai2UfFyV6BOudHYxcUdtUlBZNVN4MEM0OV9jVUp3OEE&usp=sharing

 

Dostałem polecenie od brata że potrzebny  rower  :) Coś tam miałem po kątach (rurki i koła się nadały) na resztę dostałem okolice 2,5tyś i prośbę żeby to było trwałe, przyzwoite, łatwe w serwisie i nie ważyło więcej niż okolice 12,5kg. Miszyn imposible ? jak widać nie, ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie trudne. Naprawdę wystarczy pare maili  z długą  listą zakupów do paru sprzedawców. I przyzwoity rabat gotowy. :)  Szczególnie jak to robimy w środku zimy. A jak kolega życzy sobie jeszcze taniej to polecam zakupy na kupkolo.cz.  Jest wątek na forum.

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle szukasz, ja kupowałem tu i miałem podobne ceny (to ten sam sprzedawca):

http://tablica.pl/oferta/rama-mtb-accent-peak-29-er-m-l-xl-wszystkie-kolory-2014-CID767-ID2CUIL.html

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=24647309

 

to że czegoś nie ma wystawionego nie oznacza że nie może załatwić ;) zwłaszcza gdy bierzesz więcej rzeczy na raz - wystarczy zapytać.

 

Wieczorem może i mój Peak będzie gotowy - czekam tylko na mostek do sterówki 1 1/4 cala, waga w granicach 10,4- 10,5 kg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł czas wyboru rozmiaru. Według moich wyliczeń, różnica w wysokości podsiodłówki w środkowym punkcie to nie więcej niż 3 cm, a rama przez mały rozstaw kół wygląda nieco komicznie. Przez to, ze nie zmienia sie wyskośc główki między L i M, sa takie subtelne różnice w wielkości ramy. Zamierzam założyć jej sztywny widelec 485 mm. Mam 176cm wzrostu, lat 16 (pewnie troszke jeszcze urosnę.). Co ja mam zrobić? Rama ma być na 3 lata co najmniej, później pewnie coś w stylu zimówki. Wolałbym L, ale Wy piszecie że za duża. Jakoś te 3 cm mnie nie strzaszy, może nie uświadomiłem sobie jeszze widma kontaktu z ramą...

 

Ja mam 181cm i po przymierzeniu się zarówno do M i L wybrałbym M. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja przy wzroście 185 i ramie L mam mostek 100mm (kierownica też 720mm), ale na dniach będę zmieniał na 90mm, bo od czasu do czasu pobolewają mnie plecy w odcinku lędźwiowym..

To nic nie da. Jak już to mostek z większym kątem, najlepiej na +

 

Ja mam 187 cm i mam mostek 90 mm (krócej bym już nie mógł), kąt -17 , a kierownice 660 mm i dla mnie już jest szeroko. Nie warto patrzeć na kogoś w tej materii, tylko ustawiać pod siebie i teren w jakim się głównie jeździ.

Edytowane przez Luk33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabylem rame accent peak, i kola oparta na novatecach 811QR15 i 812 i teraz problem z amortyzatorem znaleźć amortyzator: taperowany, do 29er pod QR15 w niskiej cenie (okolo 800pln) jest niemozliwe, zastanawiam sie nad dwoma wyjsciami:

 

- wywalam piaste QR15 i montuje na 9mm zacisk i kupuje taperowany amortyzator np. Suntour Raidon XC RL-R (650zl)

- zostawiam piaste QR15 i kupuje amortyzator ze sztywna osia ale pod stery 1 1/8" np. Suntour Epicon RL-R (980zl) - tylko jezeli amortyzator bedzie mial waska glowke to bedzie to chyba glupio wygladac

 

 

 

 

Edytowane przez tobi223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...