Skocz do zawartości

[Górnośląska Masa Krytyczna] kolizja na majowej masie


Madaen

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak obiecałem naskrobie tu kilka linijek o tym jak skończyła sie sprawa kolizji w czasie Masy Górnośląskiej 25 maja 2007

 

W czasie masy, po godzinie 19.00, trafił się kierowca, któremu spieszyło sie troche bardziej niz innym. Dwudziestoparoletni, szczęsliwy posiadacz Poloneza FSO, w Katowicach na ul. Mickiewicza, na czteropasmowym odcinku tuz przed przejściem dla pieszych na ul. Stawowej wjechał w tył mojego roweru, kasując przy tym całe koło. Zaraz po zdarzeniu zrobiło sie troszeczke gorąco, za sprawa kilku osob, które podeszły z przystanku autobusowego, powiedziec kierowcy to, co o nim mysla. Zanim na miejsce przyjechała wezwana przeze mnie Policja Drogowa, dojechali panowie w lodowce, szybko nas spisali i przekazali drogowce. W miedzy czasie przebadałem sie karetce, mimo tego, ze nie doznałem zadnych obrażen, to pózniej w przypadku jakis problemów zdrowotnych jest to podstawa do ubiegania się o odszkodowanie, nie warto tego bagatelizowac. Szcześliwym trafem zeskoczyłem i nie upadłem na asfalt, ale wolałem sie zbadac A ponieważ sprawa była ewidentna, panowie z drogówki ukarali kierowce 6 pkt. karnymi i 100 złotowym mandatem. Typ zachowal sie w porzadku. Spakowal razem ze mna rower, potem podjechalismy do serwisu Intersportu w SCC. Naprawe wycenili na 150 złotych, do wymiany koło, element przerzutek i czesc szprych. Przemek, tak mial na imie kierowca, zaplacil od razu i rower mam do odebrania w pon. W sumie wszystko skonczylo sie dobrze, nikt nie ucierpial, udalo sie zalatwic wszystko polubownie i od reki. Warto jednak, na wszelki wypadek zabrac od Policji, dane sprawcy zdarzenia i nr polisy OC. Gdyby nagle Przemek po odjeżdzie Policji zmienil zdanie co do naparwy roweru, o pieniadze nalezy sie upominac w jego towarzystwie ubezpieczeniowym. Chce w tym miejscu podziewkować wszystkim za pomoc, a szczegolnie osobom, które zgodziły sie wystapić w roli świadka i podać swoje dane. Wszystkich którzy sie wahali chce poinformować, ze nie byli by targani po sadach, bo sprawa zakonczyla sie z chwilą wreczenia mandatu przez Policje. Swiadków moze ew. wzywac potem ubezpieczalnia lub sad, ale to w przypadku gdybym starał się o pokrycie strat z OC sprawcy. Rower tak jak i samochody, jest równoprawnym uzytkownikiem drogi, i w razie wypadku z OC pokrywane sa szkody.

 

Pozdrawiam,

Do nastepnej Masy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię mały OT. Gdzie szukać zdjęć z masy? Ktoś miłą cykać i powiedział mi że mam się zgłosić po nie ma gadu, ale zapomniałem NICKA. żeby nie zaśmiecać forum to napiszcie na: saucio@wp.pl. A wypadek widziałem wyglądało to dość strasznie ale tylko wyglądało. Najlepsza była para naocznych świadków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saucio eee ten tego... ja napstrykałem parę fotek :) ale w chwili obecnej nie mam czasu ich tutaj wrzucić. niemniej jednak obiecuję, że jak tylko znajdę chwilę czasu to zaraz się tym zajmę :wink:

 

 

 

@Madaen a jak tam pomoc tej przemiłej pary wielbicieli tanich trunków?? :030: :030: bo oni to chyba najbardziej się wstawiali za tobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omen masa odbywa sie regularnie w kazdy ostatni piatek miesiąca, nastepna wypada 29 czewrca. spotykamy sie pod teatrem wyspianskiego tuz przy "rynku" w katowicach. zbiorka o 17.30, wyjazd ok. 18.00.

 

hosejw parka predko sie zmyła, ale ostał sie jeden gosc ewidentnie po wczorajszym dawaniu w szyje :) panowie z drogówki jakos nie chcieli z nim pogadac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...